Na prvi stopnji je bil Dejan Ornig obsojen na pogojno dveletno zaporno kazen s petletno preizkusno dobo. Višje sodišče mu je, kot piše časopis Dnevnik, zaradi zastaranja več očitkov, to kazen znižalo na sedem mesecev pogojne zaporne kazni z dveletno preizkusno dobo.
Sodišče je obtožbo zavrnilo v delu, v katerem so mu očitali 60 vdorov v informacijski sistem, potrdili pa so, da je šlo za kvalificirano obliko napada na informacijski sistem in ponarejanje listin. Pojasnili so, da je bilo to ločeno kaznivo dejanje, saj da so kriminalisti v hišni preiskavi našli ponarejeno kriminalistično izkaznico, poroča Dnevnik. V pritožbi je obramba po poročanju časopisa zahtevala oprostitev Orniga oziroma razveljavitev obsodilne sodbe ter vrnitev zadeve v ponovno sojenje. Med izpodbijanji so poudarili predvsem, da je bila hišna preiskava nezakonita.
Obtožni predlog je Orniga sicer bremenil, da je leta 2014 še kot študent s pomočjo računalnika, posebej prirejene programske opreme in radijske postaje preko radijskih valov večkrat vdrl v policijski informacijski sistem Tetra z namenom, da bi oviral prenos podatkov in prestrezal pogovore policistov. Ornig je ob tem trdil, da je na varnostne težave Tetre policijo opozarjal več kot leto in pol, a varnostnih ranljivosti niso želeli odpraviti.
V zadevi je bil soobtožen tudi Gregor Gregorič, obtožba zoper njega pa se je septembra 2020 končala s spremembo obtožnega predloga in posledičnim zastaranjem primera.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje