Prvo leto so za MMC ocenili vlada, DZ, stranke, slovenski evropski poslanci in gospodarstveniki. Večina vprašanih se strinja, da je bilo prvo leto članstva v Evropski uniji za Slovenijo uspešno.
Ministri ob 1. obletnici članstva v EU-ju
DZ in poslanske skupine
Slovenski evropski poslanci o pomenu EU-ja
Gospodarstvo po enem letu v EU-ju
Evro bo v Sloveniji ostal evro
Evropska unija in kulturna produkcija
Raziskava, ki jo je za TV Slovenija opravil Cati je pokazala, da 60 odstotkov anketirancev živi enako kot pred letom dni, 33 odstotkov jih meni, da živijo slabše, le sedmim odstotkom pa se je položaj izboljšal. Posebne ankete pa smo pripravili v uredništvu Multimedijskega centra.
Svoje poglede na prvo leto članstva Slovenije v Evropski uniji sta predstavila tudi predsednik Janez Drnovšek in premier Janez Janša, slovenski ministri, predsednik DZ-ja France Cukjati in predstavniki nekaterih poslanskih skupin, slovenski evroposlanci ter nekateri gospodarstveniki.
Tako pred vstopom kot po njem se je pojavilo veliko polemik o nadaljnjem obstoju slovenske kulturne identitete, ki naj bi se v Evropski uniji nekako izgubila.
Največja širitev v zgodovini EU
Kot je znano, je Evropska unija 1. maja 2004 medse sprejela deset novih članic: poleg Slovenije še Poljsko, Češko, Madžarsko, Slovaško, Estonijo, Latvijo, Litvo, Malto in Ciper. To je bila največja širitev Evropske unije v njeni zgodovini. S širitvijo na 25 članic se je število prebivalstva Unije povečalo na 455 milijonov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje