Srbija ohranja trgovinsko in vojaško sodelovanje z Rusijo, obenem pa si prizadeva za članstvo v EU-ju.
Aprila so dokumenti ameriškega obrambnega ministrstva, ki so pricurljali v javnost, pokazali, da se je Srbija strinjala z dobavo oziroma pošiljanjem orožja in streliva Ukrajini. Vučić je sicer dejal, da Srbija nikoli ni prodala orožja ali streliva Ukrajini ali Rusiji, a da bi srbsko orožje lahko doseglo bojišča v Ukrajini prek tretjih držav.
Zelenski je na Telegramu zapisal, da je imel "odprto, pošteno in plodovito srečanje s predsednikom Srbije". Podrobnosti o pogovoru ni predstavil, je pa dodal, da sta govorila "o spoštovanju ustanovne listine ZN-a in nedotakljivosti meja". Po njegovih besedah je prihodnost obeh držav v "skupnem evropskem domu".
Tudi Vučić je pogovor označil za "dober in odprt", tudi glede vprašanja ozemeljske celovitosti obeh njunih držav.
Ukrajina ni priznala neodvisnosti Kosova, ki je razglasilo neodvisnost od Srbije leta 2008. Na drugi strani Srbija ni priznala ruske priključitve delov ukrajinskega ozemlja pod rusko okupacijo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje