Nove delnice bo mogoče vpisati v osmih poslovalnicah Banke Celje po državi. Foto: Banka Celje
Nove delnice bo mogoče vpisati v osmih poslovalnicah Banke Celje po državi. Foto: Banka Celje

V okviru dokapitalizacije bo Banka Celje izdala 69.205 navadnih in 17.301 prednostnih delnic, prve bodo stale 413 evrov, druge pa 371 evrov. Osnovni kapital se bo z dokapitalizacijo povečal za 2,9 milijona evrov.

Prodaja delnic bo potekala v dveh krogih. Prvi krog, ki že teče, bo trajal do 14. oktobra, v tem času pa bodo delničarji prek javne ponudbe lahko vpisali delnice. Neprodane delnice bodo v drugem krogu ponujene v odkup vsem obstoječim delničarjem banke, ki so bili v ponedeljek vpisani v delniško knjigo kot imetniki navadnih ali prednostnih delnic. Morebitni drugi krog se bo začel 21. oktobra in bo trajal do 27. oktobra, posebnih omejitev za vpis delnic pa ne bo. Nove delnice bo mogoče vpisati v osmih poslovalnicah Banke Celje po državi.

Največji lastniški delež, to je 49,42 odstotka, ima v Banki Celje NLB, večji delničarji pa so še NFD z 8,79 odstotka banke, Sod s 6,69 odstotka, Unior s 4,24 odstotka, Abanka Vipa s 4,05 odstotka, Zavarovalnica Triglav z 2,68 odstotka in Hypo Alpe Adria Bank z 2,17 odstotka.

Denar, ki ga bo banka pridobila z dokapitalizacijo, bo banki omogočil uresničitev načrtovane nadaljnje rasti obsega poslovanja ob hkratnem zagotavljanju ustreznega količnika kapitalske ustreznosti in količnika temeljnega kapitala, kar zagotavlja ohranitev dobre bonitetne ocene banke oziroma povečuje možnost njenega izboljšanja.