"Lepo je videti, da se je v Slovenijo vrnila rast in da se je EBRD zmotil v svoji napovedi za letošnje leto," je ob robu Strateškega foruma Bled v intervjuju za STA dejal Chakrabarti.
EBRD je namreč Sloveniji napovedovala ničelno rast, medtem ko se je BDP na letni ravni okrepil za 2,9 odstotka, na četrtletni pa za odstotek. Izračuni Umarja sicer kažejo, da je večina te rasti posledica povečanega povpraševanja na mednarodnih trgih.
Chakrabarti je dodal, da gre v Sloveniji v določeni meri za učinek odboja od tal in da bo vprašanje, koliko je trenutna gospodarska rast zares vzdržna, odvisna predvsem od privabljanja tujih naložb. Na tem področju je namreč Slovenija ena najslabših evropskih držav.
"Nadaljevati ekonomsko politiko prejšnje vlade"
Tudi zato bo morala Slovenija nadaljevati ekonomsko politiko prejšnje vlade, je pozval, vključujoč s procesom privatizacije. Vse to spada v sklop "sprememb, ki so nujne" in za katere sta morali prejšnji dve slovenski vladi pokazati pogumno vodenje, je nadaljeval.
"Te spremembe je v vsaki državi zelo težko udejanjiti in v Sloveniji ni bilo nič drugače," je nadaljeval. Razkril je, da se je sestal tako z Alenko Bratušek kot z Mirom Cerarjem. V pogovoru z njima je po lastnih besedah dobil zagotovila, da ne nameravata "zavrteti ure nazaj".
Tudi besedna zveza "nadzorovana privatizacija" pomeni, da bo Cerarjeva vlada nadaljevala reformni program, je iz pogovora z mandatarjem sklepal Chakrabarti.
EBRD v Sloveniji podpira projekt Teš 6. Chakrabarti je potrdil, da so zaradi projekta zaskrbljeni in da ga podrobno spremljajo, a več od tega ni razkril. Izrazil je le prepričanje, da vloga banke pri projektu ni bila problematična.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje