S prodajo slovenskega premoženja bosta eni izmed najbolj oškodovanih podjetij Gorenje in Iskra. Foto:
S prodajo slovenskega premoženja bosta eni izmed najbolj oškodovanih podjetij Gorenje in Iskra. Foto:
Nepremičnine v Srbiji

Tako je dražba, napovedana za petek, preložena na 31. oktober, zunanji minister Dimitrij Rupel pa je po odločitvi agencije za privatizacijo svojemu srbskemu kolegu že izrazil pričakovanje, da bo premoženje slovenskih podjetij izločeno iz vseh nadaljnjih dražb in ustrezno premoženjskopravno urejeno.

Kot so sporočili z ministrstva, se že od začetka tega leta trudijo, da se to ne bi zgodilo, obenem pa si prizadevajo za čimprejšnji sklic skupnega stalnega odbora visokih predstavnikov za nasledstvo, kjer bi vprašanje rešili še pred novim datumom, ki je razpisan za dražbo.

V torek so na MZZ-ju v zvezi s prodajo slovenskega premoženja v Srbiji predali že četrto protestno noto, kjer znova navajajo pričakovanje, da se prodaja ne izvede.

Rupel zadovoljen ob ustavitvi prodaje
Nad razpletom dogodkov je zadovoljen tudi zunanji minister Dimitrij Rupel, ki je izrazil veselje, da jim je uspelo prepričati srbske kolege v zamrznitev prodaje. Uspeh je pripisal intenzivnim diplomatskim dejavnostim, predvsem v juliju in avgustu.

Rupel je kot smiselno napoved poudaril sestanek visokih predstavnikov za nasledstvo, kar je po njegovih besedah stvar Srbije, ki je na vrsti za sklic sestanka. Kot je še dodal, je se z vprašanji premoženja SFRJ-ja ukvarja še finančno ministrstvo.

Nepremičnine v Srbiji