Govorice o zlorabi zasebnosti, ki so vzniknile v Franciji, so se hitro razširile med uporabniki Facebooka. Foto: EPA
Govorice o zlorabi zasebnosti, ki so vzniknile v Franciji, so se hitro razširile med uporabniki Facebooka. Foto: EPA

Za britanski BBC so iz Facebooka sporočili, da ni prišlo do nikakršne zlorabe sporočil, ki so jih njihovi uporabniki kot zasebna napisali med letoma 2007 in 2009. Kot so še pojasnili v svojem odgovoru, naj bi bila sporna zasebna sporočila v resnici le starejše objave na zidu uporabnikov, ki pa so vidne že od samega začetka objave.

"Zasebnih sporočil ni mogoče objaviti kot javna"
Neimenovani vir je za BBC dejal, da ni mogoče, da bi se tovrstni podatki iz tehničnega vidika sploh lahko pomešali. "Do zdaj nismo razvili mehanizma, ki bi dovoljeval, da bi lahko uporabnik zasebno sporočilo objavili tudi na svojo časovnico."
A s tem se ne strinja lastnica modnega družabnega omrežja What I Wore Today Poppy Dinsey, ki je prepričana, da so se na njenem zidu objavila vsa njena zasebna sporočila, ki jih je napisala med letoma 2006 in 2012: "Stoodstotno sem prepričana, da so to moja zasebna sporočila, med njimi so celo nekatera, ki so bila namenjena zasebni skupini ljudi."
Podobne govorice o zlorabi zasebnosti so se pojavile tudi leta 2011, a so se tudi takrat izkazale za neresnične.
Padec Facebookovih delnic
Medtem pa so delnice Facebooka na udaru, in sicer po tem, ko je ugledna ameriška finančna revija Barron's objavila podatek, da so delnice Facebooka vredne največ 15 dolarjev, kar pa je krepko pod ceno javne prodaje 38 dolarjev. Tako so se v ponedeljek delnice Facebooka med trgovanjem pocenile za 11 odstotkov, dan pa so končale 9,1 odstotka pod izhodiščem (20,79 dolarjev).