Droste, ki je na čelu Helle Saturnus od leta 2008, je poudaril, da v naslednjih petih letih načrtujejo za 60 milijonov evrov naložb. Želijo si, da bi jim s subvencijami pomagala država. Doslej namreč naložbe družbe Hella Saturnus, ki je v lasti mednarodnega podjetja Hella KGaA Hueck & Co. s sedežem v Lippstadtu v Nemčiji, v Sloveniji niso veljale za neposredne tuje naložbe, je pojasnil.
Ob tem je Droste na novinarski konferenci tudi opomnil, da je slovenska država nekaterim podjetjem dala veliko subvencij, ki pa niso imele kakšnega velikega učinka. "Radi bi pošteno obravnavo," je poudaril in pojasnil, da se o morebitnih državnih subvencijah pogovarjajo z ministrstvom za gospodarstvo. Droste ne ve, ali bo odstop resorne ministrice Darje Radić vplival na potek pogovorov.
Povedal je, da so poslovnem letu 2010/2011, ki se je ravno izteklo, prodali za 250 milijonov evrov izdelkov in imeli 21 milijonov evrov dobička (poslovno leto v Helli Saturnus traja od 1. junija do 31. maja). Pri tem je poudaril, da v Sloveniji nimajo samo proizvodnje, ampak tudi razvojni center. V zadnjem letu so zaposlili 40 novih inženirjev, tako da jih je zdaj 140. Zaposliti želijo še dodatnih 45 inženirjev.
Generalni direktor je dejal, da je Hella veliko vlagala v avtomatizacijo proizvodnje. Ne zato, da bi zmanjševali število zaposlenih oz. "uničevali delovna mesta", ampak zato, da bi zagotovili nadaljnji razvoj, je dodal.
V Helli Saturnus Slovenija, ki zaposluje okoli 2.000 delavcev, okoli 250 delavcev dela prek agencij za zaposlovanje. Po mnenju Drosteja ta rešitev podjetju omogoča fleksibilnost oz. prožnost dela. Če ne bi bilo zaposlovanja prek agencij, bi šli v druge države, ki imajo večjo prožnost dela. "Prožnost ne uničuje dela, ampak zagotavlja varnost dela," je še zatrdil.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje