To naj bi potrjevalo tudi strokovno mnenje Inštituta za gospodarsko pravo Maribor, kjer naj bi po navedbah Infonda ugotovili, da je odločitev varuha konkurence za prepoved prodaje Mercatorjevih delnic napačna in protislovna. Po eni strani naj bi se Infondu namreč očitalo koncentracijo, obenem pa preprečevalo najbolj elementarni način dekoncentracije, namreč prodajo delnic.
Očitek, da naj bi šlo zgolj za preparkiranje delnic avstrijskemu kupcu, naj bi bil prav tako neutemeljen, saj bo lahko urad za varstvo konkurence še zmeraj ugotavljal morebitno nadaljnje izvrševanje koncentracije, mnenje inštituta povzemajo v Infond Holdingu.
Enaki razlogi navedeni že v tožbiDružba je sicer enake razloge navedla že v tožbi zoper odločitev varuha konkurence, sedaj pa jo nameravajo dopolniti še s strokovnim mnenjem. Kot je znano, sta Infond Holding in Raishop Holding v začetku junija sklenila pogodbo o prodaji 23-odstotnega deleža Mercatorja, in sicer za okvirno ceno 260 milijonov evrov. Vendar pa varuh konkurence na pogodbo ni izdal soglasja.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje