Do konca uradnih ur je glasovalo 17 od 19 bank upnic. Izmed štirih bank, ki so pred časom vložile zahtevo za stečaj, sta glasovali SKB Banka in Sparkasse.
Vendar pa le na podlagi oddanih glasovnic ni mogoče sklepati, ali so predlog prisilne poravnave banke podprle. Banke Bawag, Volksbank, Sparkasse in SKB banka, ki so zahtevale stečaj, imajo skupaj namreč približno 42 odstotkov terjatev. Da bi bila prisilna poravnava izglasovana, bi jo tako poleg ostalih upnic morala podpreti vsaj še ena izmed omenjenih štirih bank.
Po pisanju časnika Delo naj bi za prisilno poravnano glasovala tudi SKB banka. Tako tudi morebitno nasprotovanje preostalih treh bank, Sparkasse, Volksbank in Bawaga, skupno imajo okrog 37 odstotkov terjatev, ne bi zadoščalo za stečaj.
Objava rezultatov se lahko zavleče
Kdaj bodo znani uradni rezultati, še ni jasno. Prisilni upravitelj Boris Dolamič bi moral uradno poročilo o izidu glasovanja izdelati v osmih dneh, se postopek lahko zavleče zaradi pritožbe enega izmed upnikov na sodni sklep o preizkusu terjatev.
Banke upnice Istrabenza naj bi v četrtek zjutraj sicer podpisale sporazum o izvajanju prisilne poravnave v Istrabenzu in dogovor o delitvi morebitnega presežka iz že unovčenih repo pogodb. Po navedbah v medijih so sporazum, v katerem so se zavezale, da bodo presežke od prodaje vrednostnih papirjev, zaseženih na podlagi repo pogodb, vrnile v skupno bilanco Istrabenzovega premoženja, podpisale vse upnice razen Bawaga.
Če so banke prisilno poravnavo podprle, bo Istrabenz v skladu s spremenjenim načrtom o finančnem prestrukturiranju upnike moral poplačati v štirih letih. Do konca prihodnjega leta naj bi poravnal slabih 19 odstotkov terjatev, v letih 2011 in 2012 še približno tretjino obveznosti, preostalo pa leta 2013.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje