Predsednik uprave družbe Matjaž Vehovec je pojasnil, da želijo s to potezo umiriti razmere na trgu in zaustaviti odhajanje slovenskega mleka v Italijo.
Vehovec je dejal, da želi družba kljub konkurenčnim pritiskom z višjo odkupno ceno storiti korak naprej v pogajanjih z dobavitelji. Mlekarne in kmetje morajo urediti kupoprodajne odnose, še meni.
"Zadružni pogajalci so uveljavili trg mleka, in to pomeni, da se bomo tudi okrog cene večkrat srečevali. Nenazadnje se tiste mlekarne, ki so tudi najbolj uspešne na trgu, s svojimi dobavitelji srečujejo vsak mesec," je dejal Vehovec in kot primer navedel avstrijske mlekarne.
"Letos smo načrtovali, da bomo mlečno premijo prelili v znižanje cene in s tem postali bolj konkurenčni. To nam ni uspelo, to se pravi, tukaj je določena težava in potrebni so korekcijski faktorji. Seveda pa je s tem dodatnim tolarjem v bistvu pritisk na mlekarne še večji," je še dejal.
Italijanski kmet slabše plačan
V sosednjo državo bo do konca leta odšlo že deset odstotkov skupne količine mleka, ki ga dnevno odkupijo v Ljubljanskih mlekarnah.
Vehovec sicer opozarja, da v družbi na podlagi lastnih izkušenj sodelovanja z italijanskimi mlekarnami vedo, da tudi italijanski kmetje ne dobijo tolikšnega plačila za mleko, kot ga trenutno dobivajo slovenski proizvajalci mleka. Po njegovem želijo sosedi s takšno politiko predvsem dejavneje vstopiti na slovenski trg mleka.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje