Gre za že drugo odškodninsko tožbo, ki jo je Luka izgubila proti Časarjevi upravi, na sodišču pa so v obravnavi še štiri tožbe, poročajo Primorske novice.
Aneks vreden 700. 000 evrov
Luka je leta 2009 na podlagi pogodbenega aneksa plačala 700.000 evrov podjetju CM Celje, ki je podaljševalo prvi pomol. Po Časarjevi razrešitvi z mesta predsednika uprave pa so v Luki, ki jo je takrat vodil Gregor Veselko, na podlagi ugotovitev izredne revizije ocenjevali, da je šlo za nepotreben in za podjetje škodljiv aneks in terjali nazaj denar od nekdanje uprave - poleg Časarja so v njej bili še Aldo in Marjan Babič ter delavski direktor Boris Marzi, povzema časopis.
Odškodninski zahtevek v celoti zavrnjen
Sodišče je odškodninski zahtevek v celoti zavrnilo, Marzijev zastopnik Marko Kosmač pa je za Primorske novice izrazil pričakovanje, da bo sodišče podobno ugotovilo tudi v drugih odškodninskih postopkih.
Sodišče je namreč sprva enotni tožbeni zahtevek razdelilo na več postopkov, Luka Koper pa je bila neuspešna že v poldrugi milijon evrov težki tožbi zaradi nakupa potniškega terminala. Kot spominja časopis, Luka v najpomembnejši preostali tožbi od nekdanjega vodstva Luke in dela tedanjega nadzornega sveta terja več kot 19 milijonov evrov za nakup slovaškega podjetja TTI.
Kaj je predlagal Gašpar Gašpar Mišič
Aprila razrešeni predsednik uprave Luke Gašpar Gašpar Mišič je sicer predlagal izvedbo skrbnega pregleda že sproženih odškodninskih postopkov ter presoje o smiselnosti nadaljevanja že začetih tožb, vendar delničarji o tem niso sprejeli odločitev. Pravdni stroški naj bi se po navedbah Primorskih novic že približali milijonu evrov.
V Luki Koper odločitve niso želeli komentirati. Izrek sodbe bodo najprej natančno proučili in se potem odločili o nadaljnjih korakih, so za STA povedali v družbi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje