Mahle, ki je junija pridobil slabih 54 odstotkov delnic družbe, pozneje pa na Ljubljanski borzi še 27 odstotkov, bo tako obvladoval približno 80 odstotkov Letrike, so sporočili iz nemške skupine. Prevzem večinskega deleža bo po njihovi oceni predvidoma končan prihodnji teden.
V prihodnje bo Letrika integrirana v del skupine, ki se ukvarja z električnimi motorji in njihovo opremo. Predstavnik Mahleja je sicer že konec avgusta na skupščini Letrike povedal, da je agencija za varstvo konkurence že podala ustrezno soglasje k prevzemu in da bo v kratkem sledila prevzemna ponudba preostalim delničarjem.
Uspešen konec, kot so sporočili iz nemške skupine, daje zeleno luč za projekt povezovanja in integracije, v okviru katerega bodo znotraj skupine povezali oddelke razvoja, prodaje, nadzora in financ.
Skupina Letrika je lani ob skoraj 243 milijonih evrov prihodkov od prodaje pridelala 10,2 milijona evrov čistega dobička in ga tako glede na 2012 povečala za 6,5-krat. Matična družba je medtem ustvarila 8,1 milijona evrov čistega dobička, kar je 3,7-krat več kot v 2012. Letrika je pomemben slovenski izvoznik, izvozi pa kar 97 odstotkov vsega, kar proizvede. Konec marca je bilo v skupini zaposlenih 2.490 ljudi, v matični Letriki pa 1.536. Mahle je prisoten na vseh svetovnih trgih, zaposluje približno 65.000 ljudi na 140 proizvodnih lokacijah in za letos načrtuje 10 milijard evrov prodaje.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje