Vodovod-Kanalizacija je zaposlene razveselila s skoraj 1.800 evri bruto nagrade. Foto: RTV SLO
Vodovod-Kanalizacija je zaposlene razveselila s skoraj 1.800 evri bruto nagrade. Foto: RTV SLO
Božičnice v javnih družbah?

Med tistimi, ki bodo ob koncu leta z nagrado za uspešnost razveselili svoje delavce, so se znašla tudi ljubljanska javna podjetja Vodovod-Kanalizacija, Snaga, Energetika in Ljubljanski potniški promet. 13. plače v teh družbah, ki delujejo pod okriljem Javnega Holdinga Ljubljana, krepko presegajo letošnjo povprečno nagrado ob koncu leta - ta se giblje okoli 500 evrov bruto na zaposlenega, je za TV Dnevnik poročal novinar Erik Blatnik.
V podjetju Vodovod-Kanalizacija, ki prebivalce na ljubljanskem območju edino oskrbuje z vodo, je ob koncu leta vsakega zaposlenega razveselilo v povprečju s skoraj 1.800 evri bruto nagrade. Delavci so si po mnenju direktorja dodatek zaslužili zato, ker je podjetje letos v celoti uresničilo načrt investicij.

Direktor omenjenega zavoda Krištof Mlakar tako pravi, da "gre za to, da smo, še preden smo uspeli s spremembo cen, z omejenimi finančnimi resursi realizirati obnovo vodovodnega omrežja tako, kot smo si zastavili, kanalskega omrežja ter izvesti par pomembnih projektov, ki so v dobro naših prebivalk in prebivalcev, občanov Ljubljane".

Trinajsto plačo, v povprečju dobrih 1.500 evrov bruto na zaposlenega, so izplačali tudi v Ljubljanskem potniškem prometu, čeprav pričakujejo, da bodo imeli letos okoli 6 milijonov evrov izgube. Radodarni so bili tudi v Energetiki - vsak njihov delavec je dobil v povprečju skoraj 1.700 evrov bruto nagrade - in v Snagi, kjer so za 13. plačo v povprečju namenili več kot 1.400 evrov bruto na zaposlenega.

Omeniti velja, da je Javni Holding, ki ga obvladuje Mestna občina Ljubljana župana Zorana Jankovića, je novembra zvišal račune za vodo in ogrevanje, v povprečju za več kot 10 evrov na gospodinjstvo. Janković zaposlene zagovarja: "Ne vem, ali ste šli posnet, kaj pomeni delati na našem odlagališču smeti? Kakšno je to delo? Ali pa pri minus 20 čistiti ulice. Ne vem, ali ste šli posnet, kaj se dela v kanalih? Če vzamete njihovo povprečno plačo, naše voznike ali pa tiste, ki delajo na Snagi ali pa v kanalih pri VO-KA-ju, potem so za svoje strokovno delo premalo plačani. Vsi naši zaposleni zaslužijo to božičnico."

Za komentar vodilni v drugih treh javnih podjetjih, v Ljubljanskem potniškem prometu, Energetiki in Snagi, za novinarja TV SLO niso bili dosegljivi.

Božičnice v javnih družbah?