Pojasnil je, da so skupaj ugotovili, da določene možnosti obstajajo, sindikatom pa so predstavili predlog, po katerem bi Muro rešili iz stečaja, a ga je treba še dodelati. Predlog bo pripravljen v najkrajšem mogočem času, kdaj natančno pa ni znano. Ko bo izdelan, bo predstavljen vsem, ki bi pri tem sodelovali, je še dejal Valant.
Usoda še ni dokončno znana
S premierjem Borutom Pahorjem in gospodarskim ministrom Matejem Lahovnikom se je v četrtek srečalo 35 sindikalnih zaupnikov, ki so se nato s transparenti odpravili do poslopja družbe NFD. NFD ima v lasti 18,5-odstotni delež Mure in je s tem največji lastnik murskosoboškega podjetja.
Usoda našega največjega tekstilno-oblačilnega podjetja še ni dokončna, a obstajajo možnosti, da bo na cesti pristala večina od več kot 3.300 zaposlenih. To bo velik udarec za državo, še posebej pa seveda za Pomurje, kjer bi se ob takšnem črnem razpletu nezaposlenost s 14 odstotkov povzpela na 20 odstotkov.
Država namreč Muri ni zagotovila petih milijonov evrov, kolikor bi podjetje nujno potrebovalo za poslovanje. Menijo namreč, da vložek ne bi zagotovil dolgoročnega obstoja družbe v sedanji obliki. Na strani vodstva Mure pa je, da sprejme nadaljnje poslovne odločitve, so v sredo povedali v Slovenski odškodninski družbi, ki je 12,2-odstotna lastnica družbe.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje