Skupno so zato septembra pridelali okoli 150, v celotni sezoni pa od 500 do 600 ton prehranske soli, kar je le četrtina "normalne" sezone.
Dnevne temperature v septembru so bile ustrezne, vendar je bila ponoči rosa, tako da je dnevni pridelek v preteklem mesecu dosegal le od četrtine do tretjine normalnega avgustovskega dne, je ocenil vodja pridelave soli v družbi Soline Dario Sau.
Zato jim tudi ni uspelo nadomestiti izpada v poletnih mesecih. Septembra pridelane soli sicer še niso odpeljali, vendar jim jo je po ocenah vodje pridelave uspelo pridelati okoli 150 ton, tako da se skupni izkupiček celotne sezone giblje med 500 in 600 tonami prehranske soli. To pa je le približno četrtina povprečne letine.
Že tretje podpovprečno leto zapored
Sau je ob tem izrazil skrb nad prihodnostjo, saj so lani denimo pridelali le okoli polovico pričakovane količine soli, letošnje leto pa je že tretje zapored, ko je pridelek podpovprečen. Letno namreč prodajo med 1200 in 1300 ton prehranske soli, tako da jih zdaj skrbi, ali bodo zaloge zadostovale. K sreči je vsaj zalog solnega cveta še vedno kar veliko.
Vodja pridelave soli sicer upa, da bodo prihodnja sezona "prava" in da jim bo uspelo prebroditi trenutno situacijo, obenem pa je priznal, da bodo za vrnitev v normalo potrebovali najmanj dve sezoni.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje