Slovenski borzni indeks (4.285 točk) se znižal za 0,1 odstotka in pristal najnižje v zadnjem mesecu in pol. V prvi kotaciji so se najbolj, za 1,2 odstotka, pocenile delnice Nove KBM. Potem ko je njihov enotni tečaj pred enim mesecem presegel 15 evrov, so se danes posli sklepali tudi pod 13 evri. Krka se je ob 0,62 milijona evrih prometa malce podražila in dan končala pri 70,5 evra. Z le 82 tisoč evri so bile druge po prometu delnice Telekoma, ki so nihale med 139 in 142 evri.
Tečaji delnic v prvi kotaciji:
KRKA 0,14 % 70,50 EUR
TELEKOM 0,22 % 140,58 EUR
GORENJE -0,30 % 13,42 EUR
PETROL 0,09 % 327,51 EUR
MERCATOR -0,34 % 171,29 EUR
NOVA KBM -1,21 % 13,01 EUR
LUKA KOPER 0,76 % 26,51 EUR
INTEREUROPA 0,78 % 6,43 EUR
.
Na Wall Streetu včeraj navzdol
Po treh dneh rasti so delniški indeksi v New Yorku zdrsnili, potem ko sta bila večja proizvajalca programske opreme (Autodesk in Salesforce) precej črnogleda glede prihodnjih dobičkov, svoje pa je naredila tudi objava o številu novogradenj, ki je bila slabša od pričakovanj, kar kaže na nadaljnje težave nepremičninskega trga. Indeks Dow Jones (10.426 točk) se je znižal za 0,11 odstotka, Nasdaq (2.193) za skoraj pol odstotka.
Tokio na štirimesečnem dnu
Medtem ko je večina največjih trgov povsem blizu 13-mesečnemu vrhu, v Tokiu zadnje dni ni opaziti pravega optimizma. Indeks Nikkei je v četrtek padel za 1,3 odstotka in se pri 9.549 točkah dotaknil štirimesečnega dna. Največja domača banka Mitsubishi UFJ Financial je napovedala obsežno dokapitalizacijo, kar je negativno vplivalo na trg. Poleg finančnih so izgubljale tudi delnice izvoznih podjetij.
Zlato malce izgubilo sijaj
Evropske borze so v sredo dopoldne še lahko dosegle 13-mesečni vrh, nato pa začele izgubljati. Na negativni strani so izstopale telekomunikacijske delnice. Tudi četrtkovo dopoldne je bilo negativno, potem ko je prehrambni velikan Danone znižal ocene o rasti prihodkov. V povprečju so zdaj evropski trgi še vedno skoraj 60 odstotkov višje kot pred osmimi meseci. Tudi zlato, ki je v sredo presegle 1.150 dolarjev za unčo, se je obrnilo navzdol, hkrati pa je dolar pokazal moč. Za evro je treba plačati 1,485 dolarja. V ZDA je bila uvodna tretjina četrtka negativna, saj je Dow Jones (10.260 točk) do 17. ure izgubil poldrugi odstotek.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje