Možnosti za nove ukrepe naj bi vlada po priporočilu odbora poiskala tudi med obstoječimi predlogi civilne družbe, upoštevala pa naj bi tudi predloge pristojnih zbornic ter gospodarske, socialne, javnofinančne in druge družbene okoliščine ter dolgoročne razvojne usmeritve.
Odbor se je na več kot triurni seji seznanil tudi s poročilom vlade o rezultatih ukrepov iz prvega in drugega svežnja protikriznih ukrepov in ugotovil, da je bilo sprejetih že nad 60 ukrepov, kjer pa je bilo to potrebno, jih je vlada dala tudi v sprejem državnemu zboru.
SDS-ovi predlogi zavrnjeni
Seja je bila sicer sklicana na pobudo SDS-a, kjer menijo, da se vlada na krizo ne odziva dovolj hitro, poleg tega pa naj bi bili dozdajšnji ukrepi premalo učinkoviti. Poleg tega v stranki menijo, da vlada premalo pozornosti posveča razbremenitvi gospodarstva in ukrepom za zagon gospodarske dejavnosti. Ob tem so v poslanski skupini SDS predlagali tudi svoje sklepe, po katerih naj bi odbor vladi med drugim izrecno predlagal dodatne ukrepe za izboljšanje poslovanja in konkurenčnosti gospodarstva.
Obenem naj bi ji predlagal še, da opoziciji, socialnim partnerjem, lokalnim skupnostim, strokovnjakom ter gospodarskim in drugim subjektom omogoči, da dejavno sodelujejo pri pripravi protikriznih ukrepov. Njihovi predlogi sklepov niso bili potrjeni.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje