Uprava podjetja v tem kontekstu predlaga dokapitalizacijo v višini od sedem do deset milijonov evrov. "Predlog bomo ponudili vsem lastnikom, niso pa izključene tudi druge možnosti. Če bo pripravljenost, so tudi drugi investitorji zaželeni," je dejal Majcen.
Sindikat za mogoča odpuščanja izvedel iz medijev
Družbe sicer ne omejuje le upad naročil kot posledica svetovne gospodarske krize, temveč tudi nesoglasja med največjima lastnikoma: Jankom Zakerniškom, ki ima v lasti 52 odstotkov podjetja, in Nijazom Hastorjem, ki obvladuje 45 odstotkov.
Vlado Zorman, predstavnik sindikata v družbi, je pojasnil, da je podatke o možnosti odpuščanj do 400 delavcev do poletja dobil iz medijev. "Kakšni bodo rezultati pogajanj za naročila in kakšne rešitve o končni fazi, tega za zdaj še ne vemo. Nismo dobili še nobenega podatka o odpuščanjih niti programa reševanja presežnih delavcev," je dodal.
Večdnevni prisilni kolektivni dopust za 900 zaposlenih
Pojasniti velja še, da se je zaradi pomanjkanja dela, ki je tudi posledica kolektivnega dopusta v Volkswagnovih podjetjih (Prevent dobavlja sedežne prevleke), v podjetju v teh dneh začel večdnevni prisilni kolektivni dopust za 900 zaposlenih. Poleg tega so za ublažitev posledic krize uvedli številne druge racionalizacijske ukrepe, prešli pa so tudi na 36-urni delovni teden.
Prevent sicer samo na področju šivanja sedežnih prevlek za največje evropske proizvajalce avtomobilov v Sloveniji zaposluje 1.350 delavcev.
M. N.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje