Štrlekar je tako na nadzorni svet naslovil izjavo, da odstopa z mesta vršilca dolžnosti predsednika uprave Skimarja. Štrlekar je odstopil še pred skupščino, ker je po njegovem mnenju treba lastnikom omogočiti, da lahko na njej sprejmejo ustrezne rešitve za nastale razmere. Gre za spor, ki je izbruhnil med njim in prokuristom Jožetom Kraljem, saj naj bi ta prenagljeno in brez posvetovanja javnosti posredoval informacije o poslovanju, hkrati pa naj ne bi več hotel podpisovati pogodb z zunanjimi svetovalci in odvetniki.
Štrlekar želel odstavitev prokurista, a mu nadzorniki niso ustregli
Štrlekar je pred tedni nadzornemu svetu predlagal, da odstavi Kralja, vendar se nadzorniki za to potezo niso odločili in so ocenili, da bo zdajšnja uprava še lahko vodila podjetje, dokler v kar najkrajšem mogočem času ne najdejo novega vodilnega kadra.
Zdaj pa je Štrlekar ocenil, da ne more več zagotavljati zakonitega poslovanja sistema Skimar kot to od njega zahteva zakon o gospodarskih družbah.
Stroški za strokovne preglede so razburili javnost
V obrazložitvi odstopa je Štrlekar spomnil, da je funkcijo prevzel v izrednih razmerah, saj je imel poslovni sistem Skimar konec leta 2007 za 8,4 milijona evrov izgube. Kot primarno nalogo si je Štrlekar zadal preprečitev stečaja družbe in ker je bilo treba hitro ukrepati, so bili naročeni in opravljeni pravni in finančni pregledi sistema Skimar, ki so jih zahtevali nadzorni svet in družbeniki Skimarja ter banke upnice.
Ti pregledi so povzročili za več 100.000 evrov stroškov, ki so ob napovedi o obsežnem zmanjšanju števila zaposlenih v Skimarju sprožile ogorčenje zaposlenih in javnosti.
A. S.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje