"Država naj odkupi nazaj delež v Mercatorju, ki sta ga leta 2005 prodala Kad in Sod, ter vzpostavi prvotno stanje," je na novinarski konferenci v Ljubljani predlagal sekretar sindikata Ladislav Kaluža.
Kot pravi Kaluža, bi si z odkupom deleža v Mercatorju, ki je bil prodan leta 2005, "tisti, ki so sodelovali pri prodaji, na neki način vsaj malo oprali ime, Mercatorju pa zagotovili stabilen in dolgoročen razvoj".
Kaluža: Mercator prodan netransparentno
Kaluža priznava, da lahko lastniki prosto razpolagajo s svojim lastniškim deležem, a opozarja da je bil Mercator leta 2005 prodan netransparentno, pod mizo. "Prodajalci so takrat zagotavljali, da bo s prodajo Mercator ostal v slovenskih rokah, napoved prodaje s strani Pivovarne Laško in Infond Holdinga pa zdaj te besede demantira," je prepričan.
Po Kaluževih besedah pri prodaji Mercatorja ne gre upoštevati zgolj približno 48-odstotnega deleža, ki ga prek mednarodnega razpisa nameravata prodati Pivovarna Laško in Infond Holding, temveč je k temu treba prišteti še delež Istrabenza. Domačega ponudnika za skoraj 60 odstotkov Mercatorja ne bo, tak delež lahko kupi samo kakšna večja tuja veriga, pravi Kaluža.
Semolič: Ne more nam biti vseeno
Tudi predsednik Zveze svobodnih sindikatov Slovenije (ZSSS), Dušan Semolič, je opozoril na posledice, ki bi jih v primeru prodaje Mercatorja čutila celotna veriga živilskopredelovalne industrije. "Ne more nam biti vseeno. Zagotovo bo prišlo do sprememb strukture ponudbe," je poudaril.
Država mora po Semoličevem prepričanju odigrati svojo vlogo v Mercatorju: "Prosti trg ni univerzalno zdravilo za vse probleme. Država ne sme pustiti lastnikom kapitala, da počno vse, kar se jim zljubi." Semolič še dodaja, da bo v primeru prodaje Mercatorja nastala velika škoda, ceno pa bodo plačali delavci.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje