Nekdanji delavci Vegrada so tožbo vložili konec avgusta 2010, dober mesec pred začetkom stečajnega postopka Vegrada. Zaradi tega je bila obravnava tožbenega zahtevka na sodišču zaustavljena, nadaljevala pa se je po objavi končnega seznama terjatev.
Sodišče je zato zavrglo del tožbenega zahtevka, ki se nanaša na že uveljavljene terjatve, zavrglo pa je tudi del zahtevka, ki ni vključen v priznane terjatve, saj delavci niso zaprosili za nadaljevanje njegove obravnave.
Stranke v postopku so se sicer v četrtek dogovorile, da bo vsaka stran krila svoj del stroškov sodnega postopka. Obravnava je tako končana.
Neurejeno stanje v Vegradu
Stečajna upraviteljica Vegrada Alenka Gril je sicer že večkrat poudarila, da je v stečajnem postopku Vegrada naletela na izredno neurejeno stanje in da je za razčiščevanje poslovanja in preizkušanje terjatev porabila zelo veliko časa.
Tri leta po začetku stečaja je večino dela stečajne upraviteljice Grilove povezanega s prodajami premoženja, kar po njenih besedah poteka počasneje od pričakovanj.
Tako ji je uspelo prodati za okoli 2,2 milijona evrov premoženja, iz kupnin pa so bili poplačani posamezni ločitveni upniki, večinoma banke, medtem ko tudi ob koncu stečajnega postopka za izplačila terjatev delavcev glede na dozdajšnji potek stečaja ni pričakovati, da bo ostalo kaj sredstev.
V stečajnem postopku je sicer upnikom priznala za okoli 450 milijonov evrov terjatev, medtem ko je Vegradovega premoženja v primerjavi s to številko zelo malo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje