Po besedah prvega moža ameriškega podjetja bodo nova delovna mesta del novega partnerstva z evropskimi mesti. Aplikacija, prek katere je mogoče s pametnim telefonom naročiti in plačati taksi, pri čemer ni več potrebe po dispečerskem centru, prav tako pa ni več plačevanja z gotovino, je v preteklih mesecih izzvala velike kritike, predvsem na strani taksipodjetij. Uberju očitajo, da ustvarja nelojalno konkurenco, in ga obtožujejo nezadostnega varnostnega preverjanja tako voznikov kot njihovih vozil, poroča BBC.
Kot je znano, je Indijka, ki naj bi jo posilil Uberjev taksist, na sodišču v ZDA vložila tožbo proti podjetju.
Kalanick na te kritike odgovarja, da se zaveda, da so potrebna pravila glede varnosti, zato Uber z oblastmi različnih držav sodeluje pri oblikovanju varnostnih pravil, je povedal na konferenci v Münchnu. Ob tem je napovedal, da v podjetju, ki iz leta v leto ugotavlja rast prihodkov, razvijajo nova orodja, ki bodo pomagala pri izboljšanju varnosti in pregledovanju voznikov, hkrati pa bodo izboljšala tudi komuniciranje z lokalnimi uradniki in policisti. "Če bomo uresničili ta partnerstva, lahko do konca leta 2015 ustvarimo 50.000 novih delovnih mest," je dejal Kalanick.
Podjetje iz San Francisca, ki je začelo delovati pred štirimi leti, deluje v 250 mestih po vsem svetu, njegova vrednost pa je ocenjena na 40 milijard dolarjev.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje