Kdaj in ali sploh bo vladi uspelo sprejeti strategijo za upravljanje kapitalskih naložb države do leta 2015? Zakaj vlada zavlačuje s sprejetjem strategije? Odgovor je precej preprost in ga je iskati v nezmožnosti dogovora ministrov o tem, kaj od državnih naložb prodati in kaj ohraniti, je za Radio Slovenija poročala Nataša Mulec.
Komarjeva: Rešitve v odkupih in zamenjavah
Predsednica uprave Agencije za upravljanje kapitalskih naložb države Dagmar Komar vidi rešitve v odkupih in zamenjavah. "Vendar pa v okviru sedanje politike ni mogoče druge rešitve, razen če se bodo te politike spremenile," je dejala.
Če se ministrstva ne bodo mogla odreči naložbam, bo vlada težko sprejela strategijo za upravljanje državnih naložb. Predsednik Centra za korporativno upravljanje Andrej Kocič ob tem dodaja: "Vsi, ki trenutno navijajo za prodaje, morajo očitno imeti neke druge cilje kot maksimizacijo državnega premoženja."
"AUKN je zaradi interesov lobijev pod pritiski"
Po njegovem mneju je AUKN zaradi in interesov lobijev pod stalnimi pritiski. Pravi, da želijo posamezne interesne skupine privatizirati še tista podjetja, ki so ostala. To se dogaja s prodajami in z nakupi posameznih deležev, eno od sredstev pa je tudi dokapitalizacija z izključitvijo prednostne pravice, je pojasnil.
"Če se bo nadaljevalo s parkiranjem, plenjenjem deležev v kvazi primerne roke, bodo nastale nepopravljive posledice," je opozoril Kocič.
Sicer pa nekateri finančni strokovnjaki opozarjajo, da državnega premoženja ne gre prodajati v času krize, drugi pa, da bi država premoženje morala prodati, predvsem zaradi dejstva, da je slab gospodar.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje