Tako je ta dosegla najnižjo raven od junija 2004, trenutno pa znaša le en odstotek. Gre za obrestno mero, po kateri si banke med seboj čez noč izmenjujejo denar. FOMC je nazadnje ključno obrestno mero znižal 8. oktobra v usklajeni akciji z drugimi svetovnimi centralnimi bankami, in sicer za 0,50 odstotka, to je na 1,5 odstotka.
Takrat se je znižala tudi diskontna obrestna mera, po kateri Zvezne rezerve posojajo denar bankam, in sicer prav tako za 0,50 odstotka, tj. na 1,75 odstotka. Diskontna obrestna mera se je danes znižala prav za toliko kot ključna, in sicer za 0,50 odstotka, tj. na 1,25 odstotka.
Ameriške zvezne rezerve so do zdaj v 13 mesecih ključno obrestno mero s 5,25 odstotka spravile na odstotek. Prav nizke obrestne mere so v ZDA leta 2003 in 2004 sprožile eksplozijo na trgu stanovanj in hiš, ki je odgovorna za zdajšnjo finančno krizo, vendar pa je bilo znižanje obresti potrebno zaradi
pričakovane gospodarske recesije.
Kmalu po odločitvi je začel padati ameriški borzni indeks Dow Jones, ki je danes najprej narasel, nato pa padel na včerajšnjo raven.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje