Vodja pogajalske skupine javnega sektorja Jakob Počivavšek je izrazil obžalovanje, da so bili s predlogom seznanjeni prek medijev. Pogajalska skupina reprezentativnih sindikatov javnega sektorja se bo do predloga šele opredelila, zato ga trenutno še ne morejo konkretneje komentirati.
V pogajalski skupini reprezentativnih sindikatov javnega sektorja so sicer že večkrat izražali kritike na račun ureditve in izvajanja nagrajevanja za delo v času epidemije, eden od razmislekov se je nanašal tudi na nominalne zneske, je spomnil Počivavšek, ki pravi, da "za del sindikatov ‒ zlasti za tiste, ki zastopajo delavce, ki delajo neposredno z osebami, okuženimi s koronavirusom ‒ predlog, kot je bil predstavljen v medijih, ne bo le nesprejemljiv, temveč tudi podcenjevalen do dela zaposlenih, ki se že leto in pol borijo z epidemijo".
Predsednik Konfederacije sindikatov javnega sektorja Branimir Štrukelj je povedal, da predloga še ne pozna, "je pa zamisel o enaki višini dodatka, ne glede na višino osnovne plače, pravičnejša od obstoječe ureditve, ki je dopuščala velike razlike med zaposlenimi, ki so delali v pogojih enake in iste nevarnosti".
Predlog v osnovi sicer pozdravlja, bo pa po njegovem mnenju ključno, kako se bodo delovna mesta po stopnji nevarnosti med seboj razlikovala glede na tri predlagane višine dodatka. Ob tem upa, da bo delitev "utemeljena in upravičena".
Predlagane tri stopnje v vrednosti do 400, 200 in 100 evrov bruto se med seboj namreč razlikujejo glede na stopnjo izpostavljenosti nevarnosti. Dodatek po novem ne bi bil več vezan na višino urne postavke, temveč bi se izražal nominalno.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje