Poleg tega predstavniki delavcev v nadzornem svetu železnic zaradi odpovedi sestanka zahtevajo sklic izredne seje nadzornega sveta. Stavka ne bo naperjena proti novemu generalnemu direktorju Goranu Brankoviču, pač pa bo izvedena v opozorilo vladi kot lastniku in njenim predstavnikom v nadzornem svetu. Sindikati bodo storili vse za preprečitev morebitnih težav pri izplačilu plač, vse proti nadaljnjemu zniževanju pravic zaposlenih, nezakonitosti pri vodenju SŽ-ja, upravljanju ozkih ekonomskih interesov posameznih skupin, povezanih s posameznimi člani nadzornega sveta, ki jih je imenovala vlada, in morebitnemu stečaju družbe.
Sestanek odpovedan dve uri pred začetkom
Vodstvo bi moralo na napovedanem sestanku sindikatom pojasniti zaposlovanje svetovalcev upravi, a je začasni generalni direktor SŽ-ja Aleš Tavčar dve uri pred sestankom tega zaradi poslovnih razlogov odpovedal. Na sestanku bi se morali tudi pogajati o dogovoru o varčevalnih ukrepih za izboljšanje poslovanja železnic.
Sindikati ob tem ugotavljajo, da je Tavčar zadnji dan svojega mandata, v četrtek namreč vodenje železnic prevzema Goran Brankovič, nezakonito sprejemal sklepe in dodatno nezakonito zaposloval zunanje kadre na pomembna vodstvena delovna mesta, pri čemer pa nezakonito, brez kakršnih koli argumentov, razrešuje obstoječe vodstvene kadre. Tako naj bi bil vodja službe za nepremičnine Boris Zrimc zamenjan z Natašo Turšič, ki je na železnice pred kratkim prišla z MOL-a. Sindikati menijo, da Tavčar kadre zamenjuje po nareku posameznih članov nadzornega sveta, ki jih je imenovala vlada.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje