Športni klubi so brez denarja, mladi s komaj kakšno možnostjo za preboj. So bili zadnji uspehi resnično zadnji vzdihljaji slovenskega športa?
Nekoč najmočnejši in najmogočnejši klubi, ki so bila dolga leta valilnice najboljših kadrov, so na meji preživetja. 39-kratni jugoslovanski in slovenski državni prvaki z Jesenic sploh nimajo članske ekipe, ki bi lahko igrala v mednarodni ligi. Najmlajši v klubu tako nimajo vzornikov in želje, da bi nosili "sveti rdeči jeseniški" dres kot nekoč.
Podobno je v Mariboru. Nekoč eden najmočnejših smučarskih klubov Branik je ostal brez smučišča, ki so ga zaradi dolgov zarubile banke. Ker ob tem tudi zadnja Zlata lisica zaradi delne odpovedi in selitve ni prinesla pričakovanega dobička, so najmlajši še bolj odvisni od podpore staršev. Sezona dvanajstletnika jih z vsemi treningi in opremo stane več kot povprečna plača mesečno oziroma dvanajst tisoč evrov letno.
Časi, ko so Slovenci s tekmovanj nosili nešteta odličja, minevajo, opozarjajo športniki, celo košarkarji, katerih zveza je ena najbolje delujočih. Brez sprememb v sistemu in svežega denarja bo šlo samo še navzdol, so v pogovoru za Tarčo opozorili zvezdniki NBA-ja Boštjan Nachbar, Rašo Nesterovič in Goran Dragič
V tednu po koncu alpske smučarske sezone, ki je morda ena zadnjih uspešnih, in na prvi dan Planice bo Igor Bergant v studiu Tarče soočil mnenja trenerja hokejske reprezentance Matjaža Kopitarja, podpredsednika OKS-ja Bogdana Gabrovca, predsednika uprave BTC in enega vidnejših sponzorjev Jožeta Mermala, vrhunsko atletinjo Brigito Bukovec ter podravnateljico Gimanzije Franceta Prešerna Kranj in mamo mlade športnice Tanjo Ahčin.
Ob 20. uri v oddaji Tarča. Ker nismo od včeraj.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje