Enega takšnih oltarjev, ki je med drugim vseboval kadila in glineno žaro s človeškim pepelom, so arheologi odkrili v starodavnem bivališču blizu trga Garibaldi, ki je danes znan po zvokih glasbe mariachi. Po padcu starodavne azteške prestolnice Tenochtitlan, najverjetneje med letoma 1521 in 1610, je na oltarju azteška družina izvedla ritual darovanja, "da bi se poklonili koncu cikla njihovega življenja in življenja njihove civilizacije", je v izjavi za javnost pojasnilo mehiško kulturno ministrstvo.
Notranja terasa hiše, kjer so potekali rituali, je bila v plasti okoli štiri metre pod zemljo, so po poročanju Reutersa navedli arheologi, ki so na lokaciji tri mesece izvajali izkopavanja in analize. Našli so 13 gorilnikov za kadila, pet skled in skodelico, krožnik ter keramično posodo, v kateri so bili upepeljeni ostanki človeških kosti.
Najdba sovpada s 500. obletnico španskih osvajalskih pohodov, ki so jo mehiške oblasti zaznamovale z gradnjo velike replike Templo Mayorja (veliki tempelj), najsvetejšega mesta azteške civilizacije, v središču prestolnice Ciudád de México.
Na območju mehiške prestolnice v zadnjih letih ne zmanjka starodavnih odkritij, ki razkrivajo nove in nove podrobnosti o azteški civilizaciji, ki je po španskem prihodu ugasnila. Med nedavnimi najdbami so med drugim obredno igrišče za igre z žogo, žrtvovani volk, okrašen z zlatom, in stolp iz človeških lobanj.
Predsednik Mehike Andres Manuel Lopez Obrador je v preteklosti od Španije in Vatikana zaradi kršitev človekovih pravic med španskim osvajalskim pohodom na današnjem ozemlju Mehike že večkrat zahteval opravičilo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje