Kot je za STA povedal prvopodpisani, predstavnik Društva slovenskih pisateljev Vlado Žabot, v peticiji kulturniki nastopajo kot državljani, ki opažajo, da tako vlada, sodstvo in parlament, ki naj bi delovali v imenu ljudstva, tega ne počno, s čimer po njegovih besedah izgubljajo legitimnost.
V spremnem pojasnilu k peticiji je Žabot zapisal, da "ni razloga, da bi še naprej soglašali s politiko, ki v imenu ljudstva, torej nas samih, do nas izraža omalovaževanje in prezir in ki ozkih strankarskih, ideoloških in klientelističnih interesov ne zmore preseči z ustrezno razvojno vizijo".
Oblast spodkopava lastni demokratični temelj
Po Žabotovih besedah "ni razloga, da ne bi videli, kam nas vodijo razprtije, ustrahovanja, politični klientelizem, manipulacije z zakonodajno in sodno vejo oblasti, prilaščanje realnega in simbolnega kapitala te države ter posledični demokratični deficit".
Kot je še zapisal, sta "državljanski pogum in državljanska pokončnost temelj demokracije", zato je, tako Žabot, vse proteste in peticije, še preden bi za demokracijo v tej državi utegnilo biti prepozno, treba strniti v jasno zahtevo po legitimni slovenski politiki.
Potrebujemo neideološko vlado širokega soglasja in s konkretnimi cilji
V peticiji kulturniki zahtevajo neideološko, tehnično vlado širokega soglasja s programom konkretnih razvojnih prednostnih nalog, demokracijo ter pravno in socialno državo.
Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje