Muzej naj bi namreč z Muzejem visoke umetnosti v ameriški Atlanti sklenil pogodbo o trajnem gostovanju Louvra v enem od kril nove stavbe ameriške kulturne inštitucije, ki bo po načrtih znamenitega arhitekta Renza Piana zgrajena leta 2006.
Denar je bil odločilen
V ZDA se Louvre ne bo predstavljal s stalno zbirko, temveč bodo njegovi kustosi oblikovali tematske razstave, na katerih bodo zastopana dela, ki drugače visijo v prostorih sredi Pariza.
Uprava Louvra naj bi se za sodelovanje odločila zaradi denarne stiske, v kateri se je muzej znašel zaradi odločitve francoske vlade, da morajo muzeji velik del sredstev za obnovo pridobivati sami. Za gostovanje v ameriški zvezni državi Georgia pa se francoskemu muzejskemu biseru obeta okoli 10 milijonov ameriških dolarjev.
Muzej bo zagotovo prikaz najnovejše gradbeniške tehnologije
Čeprav Atlanta ni ravno središče umetniškega dogajanja, se zakladom Louvra ni potrebno bati, da bodo na obisku v zanikrni stavbi. Italijanski arhitekt Renzo Piano je namreč eden največjih arhitektov zadnjih petih desetletij, ki se lahko pohvali s tako odmevnimi dosežki, kot je gradnja nenavadnega centra Pompidou v Parizu.
Center Pompidou, katerega glavna značilnost je inštalacijsko omrežje, ki v celoti poteka zunaj fasade, simbolizira ideologijo »high-tech« gibanja v arhitekturnem ustvarjanju. Renzo je goreč privrženec idej tega gibanja, zato kot osnovo pri snovanju stavb pojmuje tehnologijo, ki jo namerava pri gradnji stavbe uporabiti, in ne oblikovanja, po katerem si stavbe zapomnijo radovedni opazovalci.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje