Na pomanjkljivosti je opozoril predsednik sveta Miran Zupanič in povedal, da je šla razprava vseeno v smeri podpore EPK-ju. "Projekt bo zelo natančna slika dejanskega stanja v državi. Pokazal bo marsikatero kvaliteto našega okolja, a obenem odprl pomisleke, zakaj ta kvaliteta ni večja," je še ocenil Zupanič.
Treba je rešiti, kar se rešiti da
Nacionalni svet za kulturo se na današnji seji ni spuščal v vsebino programa, temveč je poskušal ugotoviti, kako se učinki državne in lokalne politike ter samih izvajalcev odražajo na njem. Analizo stanja je članom sveta predstavil programski direktor EPK-ja Mitja Čander, tudi sam član sveta, ki je za pomanjkljivosti navedel nedorečenost glede infrastrukture in financ. "Trenutno vodstvo rešuje napake tistih, ki so opustili dolžna ravnanja," je povedal Zupanič in ocenil, da zdaj ni čas, da bi iskali krivce, ampak je treba rešiti, kar se še rešiti da. Zupanič je izrazil pomisleke glede zanesljivosti izvedbe projektov, ki imajo razmeroma majhen delež sofinanciranja od zavoda Maribor 2012, zato se boji, da ne bo prišlo do njihove uresničitve.
Na dnevnem redu današnje seje sveta je bil tudi nacionalni program za kulturo 2012-2015, s katerim se ukvarjajo že več kot leto dni. Ker je Slovenija trenutno brez vlade in parlamenta, so se odločili, da razpravo nadaljujejo po nastopu nove vlade in vanjo vključijo tudi njene nove predloge.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje