To je sporočil portugalski premier Jose Socrates in pojasnil: "Mislim, da je ena od nalog politika širiti pozitivna sporočila in sporočila, ki ljudi opomnijo, da lahko sami naredijo veliko, da bo svet boljši. In portugalski državljani morajo izvedeti, kako lahko pomagajo rešiti težavo globalnega segrevanja planeta."
Gledali ga bodo tudi Španci in BritanciOgled filma Neprijetna resnica (An Inconvenient Truth) v portugalskih šolah je del nacionalne kampanje, ki bo učila, kako se spopasti z globalnim segrevanjem. Lani je Socrates sporočil, da bo portugalska vlada do leta 2010 poskrbela, da bo država kar 45 odstotkov elektrike pridobila iz obnovljivih virov - Portugalci stavijo na sončno in vetrno energijo. Al Gore se je pred kratkim na Portugalskem udeležil okolijske konference in je nad "zelenimi prizadevanji" države navdušen. Sicer pa se tudi v Španiji, Veliki Britaniji in nekaterih drugih državah odločajo, da bi Gorov film pokazali v javnih šolah.
"Globalno segrevanje ni le mit!"
Nekdanji ameriški podpredsednik Al Gore je film, ki je letos nominiran za oskarja za najboljši dokumentarni film, posnel leta 2006, napisal pa je tudi knjigo z enakim naslovom, ki je bila nekaj časa celo na vrhu seznama najbolj prodajanih knjig v ZDA. Dokumentarec Neprijetna resnica je režiral Davis Guggenheim, glavni junak pa je Gore, ki opozarja, da je treba takoj zmanjšati emisije ogljikovega dioksida, ki je največji krivec za podnebne spremembe na Zemlji. Film so premierno pokazali na lanskem festivalu Sundance (tudi ustanovitelj Sundancea Robert Redford je že dolgo "zelen"), v njem pa Gore velikokrat odkrito nasprotuje tistim, ki trdijo, da je globalno segrevanje le mit in da zanj ni kriv človek.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje