Skupina z imenom Pamalakaja nasprotuje snemanju filma po časopisnem članku o terorizmu na Filipinih Jihadists in Paradise (Džihadisti v raju), ki naj bi razkrival zločeste spletke militantne skupina Sajaf, ki je sicer povezana tudi z zloglasno Al Kaido. Pamalakaja je film označila za ameriško propagando, ki naj bi z izpostavljanjem "negativnih elementov" opravičevala ameriško vmešavanje v notranje zadeve Filipinov.
Nenadna, a ne tragična smrt skrajnežaFilm po scenariju Marka Bowdena bo podajal zgodbo o "kariernem" vzponu in nenadnem - zaradi krvavih poslov bi ga težko označili za tragičnega - padcu Aladama Tilaa oziroma Abuja Sabaja, vodje istoimenske teroristične združbe. Uboj, ki se je posrečil ameriškim marincem, je bil "stranski produkt" ameriške akcije, katere cilj je bila osvoboditev 20 turistov, ki so jih Sajafovi kompanjoni ugrabili med letovanjem na filipinskem otoku Palavan. Del scenarija je posvečen tudi grozljivi izkušnji ameriškega misijonarskega para, ki so ga teroristi prav tako ugrabili.
Elitna enota ameriških marincev je julija 2002 uspela izslediti Sajafove može in v pravi pomorski bitki je vodja umrl. Celotna operacija je trajala kar šest mesecev. Sajaf je bil namreč dokončno odstranjen pol leta po izkrcanju marincev na otoku Bsilan, kjer so ameriški vojaki pomagali uriti krajevno vojsko, ki je boja proti skrajnežem veliko manj vešča.
Načrtno ignoriranje resnice
Predstavnik levičarske skupine Pamalakaja Gerry Albert Corpuz je na podlagi prvih informacij film označil za zavajajoč in propaganden. Scenarij naj namreč ne bi podajal celotne zgodbe. Če bi hollywoodski filmarji zares hoteli prikazati resnico, iz zgodbe ne bi smeli izpustiti domnevnih sodelovanj med skorumpirano filipinsko politično gospodo in generali, ki zaradi podkupnin voljno spregledajo delovanje skrajnežev in proti njim nič kaj radi ne ukrepajo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje