Film si je v prvih desetih dneh predvajanja v nemških kinematografih ogledalo 200.000 gledalcev, na njegovo vsebino pa se je med drugim odzval bavarski premier Edmund Stoiber. Ta je v časniku Bild am Sonntag izrazil zahtevo, naj nemški filmski distributerji takoj prekinejo predvajanje filma, ki ga je označil za rasističnega in protizahodnega. Stoiber je namreč prepričan, da film neti sovraštvo med ljudmi in ne podpira integracije Turkov, ki živijo v Nemčiji. Po njegovem mnenju gre film na roko radikalcem med muslimani, ki živijo v Nemčiji.
Da vzbuja film protisemitska in protiameriška čustva ter tako ustvarja razdor med kulturami in radikalizira turško mladino, je prepričan tudi minister za notranje zadeve nemške zvezne dežele Baden-Wuerttemberg Heribert Rech. Nasprotovanje predvajanju filma pa je izrazila tudi judovska skupnost, saj meni, da neti film sovraštvo tudi med Judi.
Boj med dobrim in slabim
Zgodba filma, ki ga je režiral Serdar Akar, Dolina volkov je postavljena v Irak, kjer je predstavljen boj med "dobrimi fanti" (Turki) in "slabimi fanti" (Američani). V filmu se zvrsti kar nekaj nasilnih prizorov, kot je na primer ameriško bombardiranje neke iraške poroke. Nekaj prizorov je namenjenih tudi dogajanju v ameriškem zaporu Abu Grajb, kjer je prikazano, kako Američani mučijo zapornike. Snemanje filma, ki velja za najdražji film v zgodovini turške kinematografije, je stalo 10 milijonov dolarjev.
Klasična zgodba z obrnjenimi vlogami
Stoiber je ob tem še povedal, da bi bilo po pozitivnih odzivih turške vlade glede karikatur preroka Mohameda zaželeno, da bi se uradna Turčija izrekla proti temu protizahodnemu filmu. Zahtevam po umiku turškega filma, ki ponuja v hollywoodski maniri posneto zgodbo, le z obrnjenimi vlogami, saj predstavlja reševanje turških agentov iz ameriškega ujetništva, nasprotujejo turška združenja in stranka Zelenih.
Hollywood snema podobno že vrsto let
Predsednik turško-nemškega foruma Krščansko demokratske unije (CDU) je o filmu povedal, da sicer ni hvalevreden, vendar pa je posneta množica podobnih ameriških filmov, v katerih se blatijo celotni narodi. Tudi podpredsednik poslanskega kluba Zelenih v Bundestagu Christian Stroebele je obsodil vsebino filma, a hkrati poudaril, da filme s podobno vsebino Hollywood snema že vrsto let in dodal, da glavno vlogo v nekaterih igra celo kalifornijski guverner Arnold Schwartzenegger.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje