Johnny Depp v skrinji 'stika' za srcem. Foto: Kolosej
Johnny Depp v skrinji 'stika' za srcem. Foto: Kolosej
Pirati s Karibov: Mrtvečeva skrinja
Strašljivo ozračje in humorni prizori so zaščitni znak Piratov s Karibov. Foto: Kolosej
Pirati s Karibov: Mrtvečeva skrinja
Keiri Knightley ni mogoče očitati slabe predstave. Foto: Kolosej
Pirati s Karibov: Mrtvečeva skrinja
Orlando Bloom je 'študij' filmov Errola Flynna vzel kar nekoliko preveč resno. Foto: Kolosej

Tako vsaj pravijo filmski kritiki, ki so si film s podnaslovom Mrtvečeva skrinja že ogledali. Johnny Depp naj bi tako spet 'skupaj držal' celotno zgodbo. Njegovo 'poplesovanje' po ladji in v morskih globinah naj bi dajalo vtis, da le on ve, da se bo na koncu vendarle vse dobro izteklo.



Pogled, usmerjen v število 656
A kljub nekoliko zapostavljeni fabuli so si kritiki edini, da je tudi drugi film iz piratske trilogije prav posrečen in vreden ogleda. Novinar Los Angeles Timesa je tako zapisal, da je film izredno zabaven, Richard Horgam, filmski komentator za spletno stran Fandango.com pa je filmu napovedal tudi odlično žetev bankovcev in kovancev. Film Pirati s Karibov: Prekletstvo črnega bisera je pred tremi leti pobral kar 656 milijonov ameriških dolarjev in kinematografi v Združenih državah ne bi imeli prav nič proti, če bi se tudi drugi film odrezal podobno. Hollywood namreč že nekaj časa upa na prihod nove zares velike uspešnice. Nihče ne pravi, da so se letošnji aduti Da Vincijeva šifra, Misija: Nemogoče III in Možje X: Zadnji spopad slabo odrezali, a letos vendar še nismo srečali filma, ki bi se mogel kosati s filmi o Spider Manu ali s serijo Vojna zvezd.

Širše kot je ciljno občinstvo, večje so možnosti za uspeh
Pirati so zadnja možnost, tudi zato ker je njihovo ciljno občinstvo verjetno nekoliko širše zamejeno kot pa občinstvo znanstvenofantastičnih Mož X in že nekoliko sprane blagovne znamke Misije: Nemogoče. Pirati s Karibov namreč utegnejo pritegniti tako zveste oboževalce Johnnyja Deppa (in teh ni malo), navdušence nad velikopoteznimi hollywoodskimi spektakli, nostalgike, ki se še spominjajo hollywoodskih obdelav piratskih tem izpred nekaj desetletij, in radovednežev, ki vedno znova radi opazujejo zanimivo morfologijo bitij, ki nastanejo v "holywoodskih laboratorijih". In ravno slednji bodo tokrat imeli veliko veselja.

Študij anatomije in fiziologije
Strašnega Davyja Jonesa, ki ni niti duh niti bitje iz mesa in življenjskih tekočin, spremlja zbirka izjemnih primerkov za študij fiziologije. Bitja z razpadajočimi telesi, iz katerih molijo nekakšni nitasti izrastki in ki so prevlečena z obvezno belim 'kožnim' ovojem, se vlačijo naokoli in strašijo vse začasne prebivalce vodne gladine. Najprimernejši za vlogo muzejskega eksponata pa je seveda kralj trohneče tolpe. Davy Jones ima namesto glave nekaj hobotnici podobnega, le da ima tvorba presenetljivo veliko število izrastkov, ki nevarno segajo proti vsemu, kar se drzne približati kontrolorju, ki nadzira njihove gibe.

Errol Flynn, ki to ne bi smel biti
Da ne bomo zaloge pohval izčrpali že pri oceni igre Johnnyja Deppa, se hitro ozrimo še po prispevkih drugih članov igralske ekipe. Bill Nighy se je menda odlično odrezal v vlogi skrivnostnega poveljnika Letečega Holandca in tudi Keira Knightly ni na ogled postavila le svojega ljubkega obličja in je zmogla tako akcijske prizore kot tudi tiste bolj intimnega značaja. Nekoliko šepa le Orlando Bloom, čigar vloga naj bi bila nekakšna parodija na igralske izhode vedno krepostnega zvezdnika in junaškega Errola Flynna, nosilca nešteto junaških vlog (Robin Hood, William Tell, vrsta vlog vojaških in pomorskih poveljnikov, Don Juan …). Namesto humorne predelave Flynnove filmske osebnosti pa se je Bloom kar nekoliko preveč približal izvirniku, kar kvari humorni podton celotne zgodbe.