Edina stalna stvar pri vremenu v New Yorku je njegova nestalnost. Samo letos je to vreme že večkrat dokazalo; januarja je bilo 21 stopinj, februarja 13, marca pa že minus 17. "Če pozimi snemate v New Yorku, ste lahko pripravljeni na to, da bodo stroški za ogrevanje skočili v nebo," pravijo tisti z dolgoletnimi izkušnjami.
Vse pa le ni tako črno. Filmarje rešujejo vremenoslovci, ki so veliki mojstri svojega poklica in se le redko zmotijo. Vsaj nanje se pač lahko zanesejo. "Vremenoslovci v New Yorku res opravljajo svoje delo. Ni tako kot v Kaliforniji; če rečejo, da bo deževalo, snežilo ali pihalo, je vreme tudi res tako," pravijo filmarji, ki morajo biti pripravljeni na to, da se vreme ne bo prilagajalo njihovemu scenariju in da ga bodo morali hote ali nehote vključiti v svoje delo.
Vreme odseva tudi v delih
"Ko smo snemali pilota, je bilo pravo neurje. Deževalo je celo večnost, šest dni. Da se zmočimo, ni bilo del načrta, a drugače ni šlo," se je spominjal Bobby Moresco, izvršni producent televizijske drame The Black Donnellys. "Če si pilota pogledate, lahko vidite, da je vreme veliko prispevalo k razpoloženju v delu," je še dejal Moresco in vsem, ki nameravajo snemati v New Yorku, položil na srce, da se z nepredvidljivim vremenom sprijaznijo že vnaprej.
Snemanje lahko zelo olajša tudi filmska ekipa, če režiserji seveda najamejo domačine. Natančno vedo, kje morajo nakupiti grelnike za roke in noge in kje prodajajo tople nogavice, jih hvalijo režiserji, ki jih vreme ni odvrnilo od fotogeničnega New Yorka.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje