Nasploh se je podelitev zlatih malin, te satire osrednje hollywoodske slovesnosti leta, odvila v znamenju omenjenega slasherja, saj je prejel kar pet od desetih kipcev, poroča BBC. Film o ubijalskem medvedku iz Stoletnega gozda je nastal po tem, ko so leta 2022 Milnejevi otroški zgodbi potekle avtorske pravice in so zdaj v javni domeni. To je tudi prvi igrani film o Medvedku Puju, ki ni nastal pod Disneyjevim okriljem.
Medvedek Pu: Kri in med je po lanski premieri požel serijo negativnih kritik. V Guardianu so grozljivko opisali kot "srhljivo kombinacijo nečesa, kar ni niti grozno niti smešno". Kritike so letele tudi na slabo igro in scenarij. Podeljevalci malin so podobnega mnenja, saj so film "nagradili" s kipci za najslabši film, najslabši scenarij, najslabšo režijo in najslabšo priredbo. V filmu se kot krvoločna morilca pojavljata Pu in njegov Pujsek, ki so ju izbrali tudi za najslabšo filmsko dvojico.
Kljub kritikam napovedano nadaljevanje filma
Režiserja Rhysa Frake-Waterfielda slabe kritike niso odvrnile od tega, da bi poskusil znova – napovedal je že nadaljevanje filma. Pa tudi snemanje drugih grozljivk s priljubljenimi otroškimi liki, kot sta Bambi in Peter Pan.
Frake-Waterfield tudi ni edini s takšnimi načrti – takoj po tem, ko so letos potekle avtorske pravice za prvega miška Mikija, sta bili v pripravi dve predelavi priljubljenega animiranega lika – obe v žanru grozljivke.
Se je pa ubijalski Medvedek Pu ognil "zmagi" v vseh igralskih kategorijah. Najslabši igralec je Jon Voight za vlogo v filmu Mercy. Megan Fox je kot najslabša prepričala v obeh igralskih kategorijah – kot igralka v glavni vlogi za film Johnny in Clyde, v stranski pa Plačanci 4. V četrtem nadaljevanju franšize je kot stranski igralec slavil tudi Sylvester Stallone, ki je bil za maline v svoji karieri nominiran že 16-krat.
Grdi bratranec oskarjev
Organizatorji, ki nagrade golden raspberry oziroma krajše razzie za najslabše izdelke ameriške filmske industrije podelijo večer preden izvemo, kdo so tokratni izbranci Akademije, so nagrado zlata malina opisali kot "grdega bratranca oskarjev". Ustanovljene so bile leta 1981, o nominacijah pa odloča izbrani odbor, preden se glasovnice izdajo članom. Član lahko postane vsakdo, ki plača letno članarino v višini slabih 37 evrov ali dosmrtno članstvo v višini 460 evrov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje