Poleg teh dveh filmov (za Viteza teme se že dolgo šušlja, da bo Heathu Ledgerju prinesel posthumnega oskarja, v filmu The Curious Case of Benjamin Button pa med drugim nastopata Cate Blanchet in Brad Pitt) so ameriški producenti nominirali še filme Frost/Nixon, Slumdog Millionaire in Milk. Slumdog Millionaire je zgodba o revnem Indijcu, ki se v želji po bogastvu prijavi na televizijsko tekmovanje, film Milk se ukvarja s civilnimi pravicami homoseksualcev, Frost/Nixon pa je priklical intervjuje Davida Frosta z nekdanjim predsednikom ZDA Richardom Nixonom.
Napoved oskarjev
V pričakovanju velikih nagrad Hollywooda, oskarjev, ki bodo letos podeljeni na 22. februar, se bo do takrat zvrstilo še precej nagrad, za katere mnogi trdijo, da napovedujejo dobitnika zlatih kipcev. In če nič drugega, lahko nagrade, kot je nagrada ameriških producentov, dvignejo zanimanje za določen film in s tem privabijo več gledalcev v kinematografe. Poleg tega se možnosti za oskarja pri določenem filmu lahko kar precej dvignejo glede na to, da mnogi člani združenja producentov sedijo tudi v vrstah akademije, ki odloča o dobitnikih oskarjev.
In nominirani so še ...
Med dokumentarnimi filmi so si nominacije prislužili Man on Wire (Človek na vrvi), zgodba o nekom, ki je leta 1974 prehodil vrv, napeto med stolpoma World Trade Centra, film Standard Operating Procedure (Običajen potek operacij), ki predstavlja pogled režiserja Errola Morrisa na zlorabe zapornikov v iraškem zaporu Abu Graib, in zgodba o tistih, ki so preživeli hurikan Katrina, naslovljena Trouble the Water.
Za naslov najboljše produkcije v sekciji animiranega filma se potegujejo Kung fu panda, Bolt in Wall-E. Med televizijskimi filmi in nadaljevankami pa so si nominacije prislužili komedije 30 Rock, The Office (Pisarna), Curb Your Enthusiasm, Entourage in Weeds (Gandža), ki jo lahko gledamo tudi pri nas. Med resnejšimi nadaljevankami in serijami so nominirane Boston Legal, Izgubljeni (Lost), Mad Men, Dexter in Damages.
Dolgotrajen ustvarjalen proces pisanja
Kritiki so najnovejši film Brada Pitta The Curious Case of Benjamin Button (kar bi lahko prevedli Nenavadna zgodba Benjamina Buttona) pozdravili z odobravanjem. Gra za zgodbo pisatelja F. Scotta Fitzgeralda o človeku, ki se "stara" v obratni smeri. Prve besede scenarija je že leta 1943 začel pisati avtorjev sodobnik William Faulkner, po številnih odlašanjih in neštetih menjavah scenaristov in režiserjev pa je nenavadno pripoved The Curious Case of Benjamin Button na veliko platno končno prenesel David Fincher.
L. Š.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje