Čeprav smo bili v Ljubljani že priča nekaterim podobnim okupacijam (od Metelkove do AC Molotov), je oživitev tovarne Rog posebna zaradi koncepta začasne uporabe, ki ga želijo uvesti v prakso njeni uporabniki. O umetnikih in aktivistih, ki živijo in ustvarjajo v Rogu, govori dokumentarni feljton avtorja Siniše Gačića Začasna tovarna.
Uporabniki prostorov nekdanje tovarne Rog so ob vstopu v zapuščeno tovarno jasno povedali, da bodo zapuščene prostore zasedali do trenutka, ko bo lastnik, Mestna občina Ljubljana (MOL), s konkretnimi koraki pokazal, da svoje lastnine ne namerava več prepuščati propadanju. Ker so na MOL-u stekli uvodni formalni koraki h gradnji sodobnega kulturnega centra, ki naj bi stal na območju današnje propadajoče tovarne, se zgodba začasne zasedbe počasi bliža koncu.
V feljtonu Začasna tovarna boste tako videli in spoznali večino uporabnikov tovarne Rog, videli boste, da tam poleg aktivistov in umetnikov delujejo tudi skejterji in break dancerji, svoj pogled na celotno zadevo pa je podal tudi župan Zoran Janković.
C. R.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje