Dvorana sprejme okoli 400 gledalcev, a so morali namestiti nekaj deset dodatnih sedežev, da so zadostili povpraševanju za prvi celovečerec režiserja in scenarista Gorana Vojnovića, so iz Sarajeva sporočili producenti Arsmedie.
S tem se je začela tudi uradna distribucija filma v Bosni in Hercegovini, ki poteka pod okriljem distributerja Obala Art Centar in produkcijske hiše DEPO iz Sarajeva, ki je partner projekta. Pokrovitelj premiere je bilo slovensko veleposlaništvo v Sarajevu, udeležili pa so se je predstavniki tamkajšnjih veleposlaništev ter znani obrazi sarajevskega filmskega, gledališkega, glasbenega in družabnega življenja.
Vsaka vojna je drugačna, a posledice so vedno enake
"Čeravno je v filmu Piran - Pirano prikazano dogajanje ob koncu druge svetovne vojne, bosanski gledalci njegovo zgodbo v mnogočem primerjajo z dogajanji pred 15 leti. Kot je lepo povedal Moamer Kasumović; vse vojne morda niso enake, a so zato vselej enake njihove posledice. In ker gre za film, ki govori ravno o brezkončnih posledicah neke davno minule vojne, Piran - Pirano v Bosni ljudje še kako zelo razumejo," je ob sarajevski premieri film komentiral Vojnović.
Pred premiero je bila v Meeting Pointu v Sarajevu tudi dobro obiskana novinarska konferenca, na kateri je "gostitelj", bosanski igralec Moamer Kasumović, poudaril pozitivno vzdušje na snemanju in izjemno sporočilnost filma, ki bo po njegovem mnenju dobro sprejeta tudi v Sarajevu in drugod po BiH-u.
"Vsi bosanski mediji napovedujejo filmu lep uspeh. Predvsem zato, ker tudi tukajšnji prebivalci danes doživljajo to, kar glavni junaki v filmu Piran - Pirano, samo da je časovna distanca 15 let, in ne pol stoletja," je še povedal producent Franci Zajc.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje