Henrika je namreč odigral Jonathan Rhys Meyers, tudi obraz modnih hiš Versace in Hugo Boss. Tudorje (The Tudors) je posnela televizijska mreža Showtime, na Otoku pa se nadaljevanka v desetih delih začne 1. aprila.
Ker ni bilo televizije in nočnih klubov ...
Producenti imajo velike apetite: s Tudorji hočejo pred male zaslone prikovati britanske "modrokrvneže in kmete". V projekt so vložili približno 20 milijonov funtov, še nekaj milijonov pa so odšteli za oglaševanje Tudorjev, ki so jih snemali na Irskem. Že v prve pol ure prvega dela Henrik (1509-1547), ki zmaguje na viteških igrah in se tolče s Francozi, zaplodi nezakonskega sina in zapelje eno od ženinih spletičen. Producenti priznavajo, da so v scenarij vključili veliko seksa, Rhys Meyers pa pravi: "Takrat so ljudje ogromno seksali. Veliko več kot danes. Ko je sonce zašlo, niso imeli kaj početi. Ni bilo televiziji, iPodov, nočnih klubov, avtomobilov, bowlinga ... Lahko si jedel, pil, pel, se pogovarjal ali pa si seksal kot nor."
Je Rhys Meyers prelep za vlogo?
Britanski časopisi so se že veliko spraševali, če je bil bled in suh Rhys Meyers, ki je med drugim igral v Zadeni kot Beckham in Allenovem Zadnjem udarcu, prava izbira za Henrika VIII., ki je na portretih, ki jih je naslikal Hans Holbein, debelušen in niti približno tako čeden kot Rhys Meyers. "Producentom Showtima sem rekel, da če hočejo nekoga, ki je podoben Henriku, naj nikar ne izberejo mene. A zgodba v Tudorjih se začne, ko je Henrik star toliko, kot se bil jaz na snemanju, 29 let."
Nasledila ga je Krvava Mary
V nadaljevanki The Tudors bodo Britanci spremljali življenje kralja Henrika VIII., o katerem zgodovina uči predvsem, da je kriv za razkol z Rimskokatoliško cerkvijo in ustanovitvijo Anglikanske cerkve. Skoraj tako znane ali še bolj so njegove zakonske zveze - poročen je bil šestkrat. Henrikovo desno roko kardinala Thomasa Wolseyja je v nadaljevanki odigral Sam Neill, Jeremy Northam pa je humanist, pravnik, pisatelj in politik Thomas More, ki ni hotel sprejeti Henrikove razglasitve za vrhovnega vodjo Anglikanske cerkve. S tem si je More podpisal konec svoje politične kariere in si zagotovil usmrtitev zaradi izdaje. Henrika VIII. je na prestolu nasledila starejša polsestra Mary, ki je znana po poskusu obnovitve Katoliške cerkve v Angliji in zato obsodila najmanj tristo vernih upornikov ter se v zgodovino zapisala z imenom Krvava Mary.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje