V Peterokrakem stolpu Ljubljanskega gradu so na ogled v objektiv ujeti skriti obrazi, ki so nagovorili Hienga. Ta je v zadnjih osmih letih zvesto fotografiral pustne dogodke in običaje na več koncih Slovenije, kjer so doma maske. Večinoma je posnel tiste maske, ki se pojavljajo v pristnem in izvirnem okolju, daleč stran od množice radovednežev.
Fotografa so zanimali maske v Drežniških Ravnah, kurenti vseh vrst, škoromati v Hrušici in Podgradu, laufarji iz Cerknega, petelini in podivci v dobrepoljski dolini, kurenti na Ptujskem in Dravskem polju ter v Halozah in drugi bolj ali manj znani slovenski pustni liki. Janez Bogataj je o Hiengovih fotografijah zapisal, da "kažejo realno pustno dogajanje". "Uspelo mu je, verjetno kot edinemu pri nas, da je v strnjenem nekaj več kot osemletnem opusu zabeležil fotografije in zapise tako rekoč skoraj vsega pustnega dogajanja v Sloveniji."
Ilustrativno življenje barvnega sveta Helene Goznikar
Barva me je ujela je raziskovanje tega, kaj se lahko razvije iz naključja. Packe barve, ostanki papirja, razrezane podlage, "majhne nesreče" razlitja barv in lis pigmenta se z linijami črnega črnila pretvorijo v scene pogledov, pokrajin in obrazov. Iz nečesa popolnoma naključnega se z nekaj potezami osmisli neki nov red in slikovno življenje, so zapisali v KUD France Prešeren.
Umetnica se predstavlja z zbirko slik majhnega formata - večina jih meri le 10 x 15 cm - ki z raziskovanjem pigmentov, papirja in možnosti ponovnega osmišljenja naključnih, po navadi odpadnih ostankov ateljejskega materiala, daje vpogled v ilustrativno življenje imaginarnega drobnega, živega in barvnega sveta.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje