Preston je že od lanskega novembra, ko so mu odpovedale ledvice, v komi ležal na intenzivni negi v bolnišnici v Scottsdalu v Arizoni. Njegovo zdravstveno stanje naj bi bilo še dediščina dolgoletnega boja z odvisnostjo od mamil, ki so ga v devetdesetih spravile tudi za zapahe.
Z ramo ob rami z liverpoolsko četverico
V Teksasu rojeni Preston je že v rosnih letih stopil v glasbeni svet kot nekakšen “čudežni deček” na klaviaturah. Še kot najstnik je igral s takratnimi velikani šovbiznisa, kakršni so bili Mahalia Jackson, Little Richard in Ray Charles - pa tudi v pozneje njegov urok nad ljubitelji glasbe ni popustil. V orbito fenomena Beaetlov je stopil leta 1969, ko je bila “veličastna četverica” že na robu razpada, in pomagal vsaj za krajši čas pomiriti njihove razgrete strasti. V tistem času je s skupino posnel dvojni singel Get Back/Don't Let Me Down. O tem, kako so The Beatles cenili njegov prispevek k svoji glasbi, priča tudi podatek, da so takrat na ovitku plošče prvič napisali ime katerega od svojih glasbenih “sodelavcev ” enako vidno kot svoje ime. In navsezadnje – Preston je na odru stal tudi na zadnjem koncertu skupine, na legendarem nastopu na londonski strehi leti 1969.
Na svojih nogah
V sedemdesetih je Preston pokazal, kaj lahko doseže na lastno pest: njegova inštrumentalna skladba Outta Space je bila nagrajena z grammyjem (in s prvim mestom na ameriški lestvici), uspešne pa so bile tudi Will It Go Round in Circles, Nothing From Nothing in seveda You Are So Beautiful, ki jo je leta 1974 napisal za Joeja Cockerja.
Beatli ali Rolling Stonesi? Oboji!
V tem času je glasbenik postal tudi stalni gost v snemalnem studio The Rolling Stones – iz sodelovanja sta se na primer rodili skladbi Can't You Hear Me Knocking in Heartbreaker. Njegovo zasebno življenje sicer že takrat ni bilo več tako sanjsko, toda zaradi posesti kokaina se je v zaporu znašel šele leta 1997.
Na odru do konca
V zadnjih letih je bil Preston gostujoči glasbenik na turnejah Erica Claptona in Steva Winwooda, slišimo pa ga lahko tudi na zdaj že legendarni plošči, posvečeni pokojnemu Rayu Charlesu, Genius Loves Company, in na še čisto svežem dvojnem ploščku skupine Red Hot Chili Peppers, Stadium Arcadium.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje