S tem je dal dovoljenje za nastanek največjega glasbenega koncerna na svetu. Sony Music je bil doslej drugo največje podjetje v panogi, Bertelsmannov BMG pa je zasedal peto mesto. Skupaj bosta dohitela, če ne tudi prehitela, sedanjega prvaka Universal Music.
Zgoščenke se bodo prodajale ločeno
Lastniški delež vsakega od partnerjev novega koncerna naj bi znašal 50 odstotkov. Preiskave ameriškega urada za varstvo konkurence niso pokazale, da bi z združitvijo kršili pravila konkurence. Postopek združitve v koncern Sony BMG bo sicer trajal najmanj eno leto.
Da bi se izognili morebitni prepovedi združitve, sta podjetji za združitev predvideli le njuna glasbena kataloga s popularnimi glasbeniki, kot so Celine Dion, Beyonce in Michael Jackson s strani Sonyja ter Britney Spears in Christina Aguilera s strani koncerna BMG. Ostale dejavnosti - proizvodnja in distribucija zgoščenk - ne bodo predmet združitve.
Bo sledila brezposelnost?
Kritiki opozarjajo na morebitne izgube delovnih mest, najbolj pesimistične napovedi govorijo celo o 2000 izgubljenih delovnih mestih. Koncern Sony BMG naj bi zaposloval okoli 9.000 delavcev in imel med 4,5 in pet milijard dolarjev prometa letno.
Glasbeno industrijo pestijo hude težave, saj je imela samo lani ta panoga za 7,6 odstotka manj prometa kot leto prej. Največ težav uradni glasbeni industriji predstavljata piratstvo in protizakonito snemanje glasbe z interneta.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje