Italijanska vlada mesečno prispeva med 600 in 1000 evrov za delavce v kulturi ter zaposlene v turizmu in zabavni industriji. S tem jim po pisanju avstrijske tiskovne agencije APA želi pomagati "priti čez puščavo".
Po koncu koronavirusne pandemije bosta po mnenju italijanskega ministra za kulturo Daria Franceschinija kultura in turizem močno zaživela. "Ljudje bodo imeli veliko željo, da izkusijo lepoto in kulturo ter obiščejo Italijo. Najtežje krize ponujajo priložnosti. To stopnjo moramo premagati, potem bo prišel čas velike rasti, za katero moramo delovati skupaj," je dejal socialdemokratski minister.
Italija bo predvidoma v sredo zaprla muzeje, kar je v ponedeljek napovedal premier Giuseppe Conte. Ustrezni odlok, ki bo vseboval restriktivne protikoronske ukrepe, vključno z večerno policijsko uro od 21. ure dalje, bo začel veljati danes zvečer.
Že nekaj dni pa v tej državi protestirajo gledališčniki in plesalci, in sicer proti zaprtju njihovih hiš, kar je del poostrenih protikoronskih ukrepov. Zaradi močnega povišanja števila okužb je namreč Contejeva vlada prejšnji teden odredila zaprtje kinematografov, gledališč, arkad, športnih studiev in bazenov. Od takrat lahko bari in restavracije strežejo le do 18. ure. Številna združenja v tej sredozemski državi pa ukrepom nasprotujejo, še poroča APA.
Zagrebškega knjižnega sejma ne bo
Koronakriza medtem življenje obrača na glavo tudi pri naši južni sosedi. Zaradi epidemije covida-19 so namreč odpovedali največji knjižni sejem na Hrvaškem in enega največjih v regiji, Interliber. Čeprav so bili za izvedbo sejma, ki naj bi potekal med 10. in 15. novembrom, že sprejeti ustrezni ukrepi, so organizatorji potrdili, da so 43. Interliber odpovedali. Založniki zato pripravljajo alternativni program.
Organizator Zagrebški velesejem je v ponedeljek založnikom uradno sporočil, da bodo v sodelovanju s predstavniki združenja založnikov in knjigarn pri Hrvaški gospodarski zbornici (HGK) proučili morebitne nove termine za izvedbo sejma glede na epidemiološko stanje in zdravstveno tveganje za razstavljavce in obiskovalce.
Hrvaški založniki in knjigarne so se sicer že prej pripravljali na to, da sejma Interliber v prostorih Zagrebškega velesejma letos ne bo, in so zagnali projekt Knjiga vsem in vsepovsod. V sklopu projekta bodo sejemske dejavnosti preselili na splet, v knjigarne in na 3. program Hrvaške radiotelevizije.
Kako uspešen bo nadomestni projekt na spletu?
V sklopu omenjenega projekta bo na skupni spletni strani mogoč nakup knjig po sejemskih cenah. V projekt je vključenih več kot sto knjigarn na Hrvaškem, ki bodo knjige s sejemskimi popusti ponujale že od 9. novembra. V posebnem premium programu pa bodo potekala srečanja s pisatelji in predstavitve novih knjig, ki jih bo mogoče spremljati v živo na spletni strani združenja založnikov in knjigarn ter na 3. programu Hrvaške radiotelevizije, so napovedali.
Zagrebški župan Milan Bandić je na svojem profilu na Facebooku napovedal, da bodo založnikom in knjigarnam pomagali premostiti težko gospodarsko situacijo, ki je posledica epidemije bolezni covid-19. Za petek je napovedal tudi srečanje s predstavniki založniške panoge, na katerem naj bi obravnavali ukrepe za podporo knjigarniškem sektorju.
Organizatorji so bili Interliber letos prisiljeni odpovedati prvič po letu 1977. Prireditev označujejo kot "največjo knjigarno na Hrvaškem", na sejmu pa letno naštejejo okoli 120.000 obiskovalcev.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje