Avtorici, ki živi na Dunaju, jo bodo na današnjem večernem dogodku v okviru Slovenskih dnevov knjige na vrtu Društva slovenskih pisateljev. Sledil bo tudi pogovor z avtorico.
Roman Zabubljena je zgodba o pedantnem gospodu Ježu. Za zgodbo ne vemo, ali je izmišljena, resnična ali prikrojena. Skozi zgodbo vodi pripovedovalka Rita. "Gre za drzen, nekonvencionalen roman, ki se sicer ozira za postmodernističnimi postopki, a jih zasuka po svoje, pri tem pa pokaže tudi velik občutek za besedne igrarije, ironične bodice in predvsem pomensko razprtost," je v recenziji za Buklo zapisala Veronika Šoster.
Ana Marwan se je leta 1980 rodila v Murski Soboti. Po študiju primerjalne književnosti na Filozofski fakulteti v Ljubljani se je leta 2005 preselila na Dunaj, kjer je leta 2008 prejela literarno nagrado schreiben zwischen den kulturen. Leta 2019 je pri avstrijski založbi Otto Müller izšel njen knjižni prvenec v nemščini Der Kreis des Weberknechts, lani je sledil roman Zabubljena v slovenskem jeziku. Od leta 2018 živi in dela v avstrijskem kraju Wolfsthal v bližini Bratislave in Dunaja.
13-članski kritiški forum
Kritiško sito je edina literarna nagrada, ki jo za najboljše literarno delo slovenskega avtorja ali avtorice v preteklem letu podeljujejo literarni kritiki. O dobitnici je odločil 13-članski kritiški forum v dveh krogih glasovanja. Za nagrado sta bila nominirana še Goran Vojnović z romanom Đorđić se vrača in Jasmin B. Frelih z romanom Piksli. Oba sta prav tako izšla pri založbi Beletrina.
Ana Marwan je obenem tudi med 14 avtorji, ki se potegujejo za nagrado Ingeborg Bachmann. Podelili jo bodo v Celovcu, ko bodo od 22. do 26. junija potekali 46. dnevi književnosti v nemškem jeziku. Po dveh letih virtualne izvedbe zaradi pandemije covida-19 bodo tokratni dnevi ponovno potekali v živo.
Na 46. dnevih književnosti v nemškem jeziku se bo Marwan predstavila na povabilo avstrijskega literarnega kritika Klausa Kastbergerja, ki je tudi član žirije za celovško literarno nagrado, je objavljeno na spletni strani dnevov.
Nagrajenca, ki ga bodo razglasili na zadnji dan, bo izbrala sedemčlanska mednarodna žirija pod vodstvom nemške literarne kritičarke Inse Wilke. Žirija je predtem že izbrala 14 kandidatov, ki se bodo letos spet v živo predstavili pred žirijo in občinstvom z branjem odlomkov svojih še neobjavljenih del. Izvirna besedila morajo biti v nemščini, odlomki, ki jih preberejo, pa ne daljši od pol ure.
V spomin na pisateljico Ingeborg Bachmann
Nagrado mesto Celovec podeljuje od leta 1977 v spomin na pisateljico Ingeborg Bachmann. Velja za eno najpomembnejših literarnih nagrad v nemško govorečem svetu in je vredna 25.000 evrov. Leta 2011 je nagrado prejela koroška Slovenka Maja Haderlap za svoj prvenec Engel des Vergessens (Angel pozabe).
V okviru letošnjih dnevov književnosti v nemškem jeziki do 22. junija v celovškem Muzeju literature Robert Musil poteka pod vodstvom treh tutorjev tudi literarni tečaj za mlade avtorice in avtorje. Med njimi je tudi Slovenka Tamara Štajner.
Avtorica, glasbenica in performerka se je rodila leta 1987 v Novem mestu, zdaj pa živi na Dunaju. Na dunajski univerzi za glasbo je končala magisterij iz viole. Trenutno piše doktorat iz glasbene teorije na univerzi Johannesa Gutenberga v Mainzu v Nemčiji. Pri svojem ustvarjanju združuje glasbo in literaturo ter razvija performanse, ki združujejo poezijo in glasbo, je še objavljeno na spletni strani dnevov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje