Privrženci Islamske države so 13. novembra lani med koncertom skupine Eagles of Death Metal ubili 90 ljudi.
Eden izmed prizorov v grafičnem romanu protagonista Freda in Eliso pokaže na tleh Bataclana, popackana s krvjo. Dewilde pripiše, da so bili obiskovalci koncerta Eagles of Death Metala med pokolom samo množica živih, ranjenih in mrtvih, zgolj prestrašena množica, ki je kričala od groze.
Trenutki utehe v grozi
V nekem trenutku se je zavedel, da leži na tleh dvorane ob truplu: bil je preživeli med mrtveci. Ob njem je bila tudi ranjena mlada ženska Elisa, ki bi po besedah avtorja lahko bila njegova hči. Šepetaje sta se skušala tolažiti. Vedela sta, da ne smeta kričati, kajti s tem bi se izdala in podpisala smrtno obsodbo. "Ogradila sva se od vse groze in ustvarila svoj mehurček humanosti," je zapisal.
Avtor grafičnega romana ni imel fizičnih poškodb, a navaja, da še vedno ne more doumeti krutosti, ki ji je bil priča.
Napadalci ostajajo brezosebni okostnjaki
50-letni Dewilde se je zgodbo odločil podati v črno-beli tehniki, teroriste pa je upodobil kot okostnjake, z mrtvaško belimi obrazi. Delo vključuje tudi 22 strani pričevanj preživelih. V drugem delu grafičnega romana se avtor sprašuje o tem, kako po dogodku zaživeti znova. Njemu samemu je bila pri prebolevanju travme v veliko pomoč družina.
Ukvarjanje z romanom je bilo za Dewildea neke vrste katarza. Ljudi poziva, naj zaradi s terorizmom povezanih dogodkov ne obsojajo vseh muslimanov: "Sovražnik nima barve in ni pripadnik določene religije. Sovražnik je fanatizem, je norost, ki vodi v vojne."
Koncertno dvorano Bataclan so islamski skrajneži napadli istočasno kot nekatere kavarne in stadion v francoski prestolnici. V napadih so ubili 130 ljudi.
Bataclan bodo z nizom koncertov ponovno odprli novembra, ob prvi obletnici tragičnega dogodka.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje