Prva zaslišanja na vrhovnem sodišču bodo naslednji teden, medtem ko se bo obravnava začela prihodnje leto. Michael Baigent in Richard Leigh trdita, da je Dan Brown ukradel njuno idejo o tem, da sta bila Marija Magdalena in Jezus poročena, da sta imela otroke in da so njuni potomci preživeli do danes, skrivnost pa je varovala družba templarjev. Henry Lincoln, tretji avtor dela, izdanega leta 1983, v tožbi zaradi slabega zdravja ni udeležen.
Kritiki in bralci se ne strinjajoZaložniška hiša Random House, izdajateljica uspešnice, ki so jo kritiki raztrgali, bralci po vsem svetu pa so nad njo navdušeni, Da Vincijeva šifra pa je ob tem prejela še naslov najboljše knjige na podelitvi britanskih knjižnih nagrad, tožbe niso komentirali.
Spor znotraj Random Housa
Michael Baigent in Richard Leigh naj bi bila nad Da Vincijevo šifro zgrožena, saj naj bi bili celi odseki enaki kot v njuni knjigi, je dejala tiskovna predstavnica tožečih pisateljev. Delo The Holy Blood and the Holy Grail (Sveta kri in sveti gral) so pred kratkim ponovno natisnili, založniška hiša Century pa je del založniške skupine Random House.
Brown ve, kako se obnašati na sodišču
Avtor domnevno sporne knjige Dan Brown ima s sodiščem že izkušnje, saj se je avgusta končal proces, v katerem so ga oprostili plagiatorstva. Tega ga je obtoževal Lewis Perdue, ki je trdil, da je Brown v Da Vincijevi šifri ukradel dele njegovih knjig Daughter of God (Božja hči) in The Da Vinci Legacy (Da Vincijeva dediščina). Perdue je na sodišču v New Yorku zahteval prenehanje distribucije knjige in snemanje filma po knjigi, poleg tega pa tudi 150 milijonov dolarjev, a je sodnik razsodil, da podobnost del temelji na idejah, ki jih ni mogoče zaščititi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje