Sivec v Ljubezni za eno poletje obravnava prvo ljubezensko izkušnjo najstnice Tine, ki jo dopolnjuje z opisom življenja čmrljev, saj je predmet njenega navdušenja prav raziskovalec žuželk. V kriminalki Acapulco Franček Rudolf piše zgodbo o nenavadni zamenjavi dveh ugrabljenih deklic, ki ji je bilo konec 20. stoletja že mogoče slediti v eni od slovenskih revij. Klavirski duhec Jošti Cvetke Bevk pa je namenjena otrokom, v katerih želi zbuditi zanimanje za bogati svet glasbe.
Teorija, zavita v domišljijske zgodbeBevkova je delo napisala na podlagi poučevanja glasbe in klavirja, za v domišljijske dogodivščine zavite nauke pa se je odločila, ker teorija pri otrocih zbudi veliko več zanimanja, če je prikazana kot pripoved ali pravljica, trdi avtorica. Glasbene pojme je strokovno razložila v poglavju Glasbene skrivnosti sove Huhunil, delo pa dopolnjujejo še uglasbene pesmice in ilustracije Marijana Pečarja.
Kaj se dogaja v Acapulcu?
Acapulco je znani slovenski satirik Franček Rudolf zasnoval hudobno, kot je povedal sam, pri stilu pisanja pa se je zgledoval po mehiških nadaljevankah, ki so bile v zadnjih letih 20. stoletja v Sloveniji zelo priljubljene, še posebej Esmeralda.
Nova doživetja Erjavčeve družine
Nekoliko resneje je zastavljena ljubezenska zgodba o Tini, ki jo je Sivec izdal v zbirki Srečna družina. V njej razvija zgodbo Erjavčeve družine, tokrat pa se posveti doživetjem najstnice. Tina si ljubezni iskreno želi, a doživi grenko ljubezensko izkušnjo. Ob Tininih doživetjih pa bralci spoznajo tudi čmrlje, in sicer tudi prek spremne besede, ki jo je napisal Janez Grad. Pri nastajanju knjige je sodeloval tudi Uroš Horvat, ki jo je dopolnil z ilustracijami.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje